Inter
Inter 1:0 Milan
Milan

Filip Han • nedjelja, 22.12.2013.

U posljednjoj utakmici talijanskog prvenstva u 2013. godini u milanskom derbiju susreli su se Inter i Milan. Utakmica je bila izjednačena sve do pred kraj kada je lijep i spretan pogodak postigao Palacio i donio Interu pobjedu...

Obje su ekipe već od samog početka izgledale raspoloženo i rastrčano, no također je bilo jasno da su igrači prilično nervozni pa je igra dosta često prekidana. U redovima Milana solidno je igrao Mario Balotelli koji je u nekoliko navrata pucao iz dobrih situacija, no ili je promašivao ili su ti udarci bili obranjeni.

Na Interovu golu stajao je koncentrirani Handanović koji je u nekoliko navrata intervenirao i spašavao svoju ekipu primljenog pogotka. Na drugoj strani najopasniji za Milanov gol bili su Rodrigo Palacio i Yuto Nagatomo koji je dosta probijao po lijevoj strani. Ipak, nijedan udarac nije pronašao put u mrežu i na poluvrijeme se otišlo bez pogodaka.

I drugo je poluvrijeme bilo prilično slično, nedostajalo je pravih prilika iz kojih bi se postigao gol. Izjednačenost je trajala sve do 86. minute kada je Inter poveo.

Loptu je s desne strane po podu u kazneni prostor poslao Guarin, a pred Milanovim golom dočekao ju je Palacio koji se odlično snašao i pucao petom u daljnji kut na što Abbiati nije mogao reagirati, te je Inter došao do 1:0.

Do kraja utakmice Milan je pokušao pritisnuti, no nije uspio izjednačiti, a kao rezultat svega crveni je karton u sudačkoj nadoknadi dobio Salley Muntari.

Mateo Kovačić kod pobjednika u igru je ušao u 57. minuti, te imao jedan udarac koji je otišao preko gola.

Inter je trenutno peti na tablici s 31 bodom, za Fiorentinom zaostaje dva boda. Milan se nalazi na 13. mjestu s 19 bodova.

• Obrisan korisnik23.12.2013. u 11:15
    Torrente u pravu si sto posto.Taj Ranocchia je takav balvan.Svaku tekmu koju sam gledao mračio sam.Uvijek zasere.Igra zato što je Talijan.
  • Obrisan korisnik23.12.2013. u 10:07
    Inače sam navijač Juventusa i imam solidan broj godina ali se ne sjećam kada je na pola sezone Milan zaostajao za prvim 27 bodova...
  • Obrisan korisnik23.12.2013. u 07:49
    tužno je na šta se sveo nekad najveći derbi svijeta.. kovačić je izgledao kao svemirac kraj ovih balvana na terenu nakon što je ušao.. forza inter! ps nije da pametujem nešto ali čim nema ranochie inter bez primljenog gola..
  • Obrisan korisnik23.12.2013. u 05:01