Branimir Korać • nedjelja, 22.12.2013.

S posljednja tri nedjeljna susreta kompletirano je 17. kolo Primere. Remi te po pobjeda domaćina i gostiju u susretima u kojima su rezultati očekivani. Real je slavio u Valenciji, Athletic je nadigrao Rayo Vallecano, a Celta i Osasuna su remizirali...

Nakon košarkaškog derbija Valencije i Reala, uslijedio je onaj nogometni. I ovdje su slavili Madriđani i to također zahvaljujući boljoj završnici susreta. Valencia je igrala hrabro i pokušavala ugroziti Diega Lopeza, ali je u završnici ipak pala.

U prvih pola sata Cristiano Ronaldo je imao dvije lijepe prilike za dovesti Real u vodstvo, no nije ih iskoristio, a onda je Andel di Maria zabio za vodstvo. U 29. minuti se oslobodio čuvara i iskosa pogodio mrežu za vodstvo gostiju.

Kratko je trajalo slavlje gostiju. Već šest minuta kasnije Valencia je uspjela poravnati nakon ubačaja Benata kada je loptu glavom zahvatio Piatti, iznenadio Sergija Ramosa i ostavio nemoćnog Diega Lopeza.

Ipak, na poluvrijeme se otišlo s prednosti Reala. U 40. minuti Di Maria je sjajno ubacio na peterac gdje Ronaldo glavom zahvaća loptu i pogađa mrežu nemoćnog Guaite.

U drugom poluvremenu Valencia je i dalje izgledala opasno iz kontranapada, a do novog poravnanja je stigla u 62. minuti. Ponovno je pogodak postignut glavom, a ovaj put je strijelac bio Mathieu za 2:2.

Odmah nakon postignutog gola, Valencia je mogla i do vodstva, ali Jonas se nije najbolje snašao.

Real je ubrzo pomaknuo težište igre pred kazneni prostor domaćina i pritisak mu se isplatio u 82. minuti. Luka Modrić je krasno kroz obranu proigrao Jesea koji hvata Guaitu krivo postavljenog i pogađa za 3:2.

Do kraja susreta promjena više nije bilo, Valencia nije imala snage za novi preokret, a Real se zadovoljio i s ovih 3:2. Luka Modrić je odradio vrlo dobrih 90 minuta.

S dobrim igrama nastavili su igrači Athletic Bilbaa koji su s 2:1 bili bolji od Rayo Vallecana. Bilbao je tako stigao do očekivanih bodova stavivši Rayo u još veće probleme.

Već u šestoj minuti domaćin je stigao blizu vodstva. Susaeta je izveo korner, dobro je pucao San Jose, ali loptu je zaustavila greda.

Rayo se očajnički branio i vrlo teško je izdržavao nalete domaćina, a onda je u 32. minuti njegova obrana ipak kapitulirala. Gostujući igrači nisu uspjeli na vrijeme očistiti gužvu u kaznenom prostoru, u blizini se našao San Jose koji zabija za 1:0.

U drugom poluvremenu počeli su i gosti nešto odigravati i tako su u 61. minuti uspjeli utakmicu vratiti u napetije vode. Lass je dobro ubacio, a Bueno je spretno reagirao i poravnao na 1:1.

Ipak u 66. minuti Bilbao ponovno dolazi do prednosti i to pogotkom Rica na dodavanje Aduriza.

Do sudačke nadoknade Athletic je propustio nekoliko odličnih prilika za poravnanje, a onda je u sudačkoj nadoknadi umalo primio gol, no gosti ipak nisu imali dovoljno sreće.

U posljednjem susretu 17. kola Celta i Osasuna odigrali su 1:1. Oba pogotka postigli su igrači Osasune, prvo je Armenteros zabio za vodstvo gostiju, a onda je Lolo nespretnom reakcijom poravnao na konačnih 1:1.

• Obrisan korisnik23.12.2013. u 21:46
    edit: Ronaldo dao gol iz zaledja , .. Modric je imao samo jednu asistenciju Jeseu i par ukranih lopti ,to ga je izvuklo na utakmici ,, Jednostavno nije na nekom nivou vec duze vrijeme .Kao i cijeli real kojeg Ronaldo ponovo pocinje da tusi sa svojim soliranjima i sebicnoscu ... Najbolji igrac reala... [više na forumu]
  • Vugi723.12.2013. u 16:57
    Samo mu fali bolji šut. To ga koči za postati najboljim. Jedino mora poraditi na tom segmentu jer mora češće zabijati, a šut mu i nije najbolja vrlina.Ali to je očito većini veznjaka koji su prošli HR školu problem. I Kovačića trener tjera da radi na šutu jer jedino tako može postati najbolji. U... [više na forumu]