Premiership, 17. kolo, 22.12.2013, 17:00 h
Swansea City
Swansea City 1:2 Everton
Everton

Sportnet • nedjelja, 22.12.2013.

Više ne može biti slučajnost, jer desetu uzastopnu utakmicu nogometaši Evertona okončali su bez poraza, a u engleskoj Premier ligi momčad su s najmanje poraza u 17 odigranih kola. Danas su na Libertyju svladali Swansea s 2:1, a junak gostiju bio je mladi Ross Barkley.

Samo dva boda dijele vodeći Liverpool od četvrtoplasiranog Evertona u jednoj od najneizvjesnijih i najuzbudljivijih sezona engleske Premier lige. Izabranici Roberta Martineza impresivnu su sezonu nastavili na Libertyju, gdje su upisali pobjedu od 2:1 i ponovno ušli među najbolje četiri momčadi prvog razreda engleskog nogometa.

Najuzbudljiviji momenti utakmice zbili su se u drugom poluvremenu, uključujući gredu Rossa Barkleyja po povratku s odmora, a zatim i pogodak Seamusa Colemana u 66. minuti za vodstvo Evertona.

Prednost gostiju trajala je samo četiri minute, a tada se udarac Dwighta Tiendallija odbio od Bryana Ovieda i odsjeo u mreži Tima Howarda. Činilo se kako će suparnici podijeliti bodove, no pet minuta prije kraja odgovornost izvođenja slobodnog udarca na sebe je preuzeo Barkley. Dvadesetogodišnji mladić kojeg mnogi smatraju novom velikom nadom engleskog nogometa sjajno je prebacio živi zid i donio bodove i četvrto mjesto Toffeesima.

Nikica Jelavić u ovom susretu nije bio u konkurenciji za momčad i po svemu sudeći odbrojava posljednje dane na Goodison Parku. Usprkos odličnom početku u dresu Evertona, pad forme koštao ga je nastupa u prvom sastavu, a od dolaska Martineza uglavnom vrijeme provodi na klupi. Engleski mediji prenose kako će u siječanjskom prijelaznom roku biti slobodan potražiti novi klub.