Sportnet • subota, 21.12.2013.

Šest utakmica 17. kola engleske Premier lige odigrano je u subotnjem terminu od 16 sati, u kojem su pobjede ubilježili gradski rivali Manchester United i Manchester City, a potvrdu dobre forme pokazao je i Newcastle uvjerljivom pobjedom na gostovanju kod Crystal Palacea.

Nakon što ih je Liverpool u ranijem terminu smijenio s vodeće pozicije, nogometaši Arsenala derbi s Chelseajem u ponedjeljak dočekat će kao trećeplasirana momčad lige. Manchester City je pobjedom na Craven Cottageu od 4:2 skočio na drugo mjesto prvenstvene ljestvice.

Niti ovoga puta gosti s Etihada nisu bili uvjerljivi kao na domaćem travnjaku i umalo su u pitanje doveli već osvojene bodove. Nakon što je Yaya Toure iz slobodnog udarca u 23. minuti donio Cityju vodstvo, Vincent Kompany je prije odmora udvostručio prednost.

Ipak, Fulham se u nastavku vratio, prvo pogotkom Kierana Richardsona već u 50. minut, a zatim i autogolom Kompanyja za 2:2. Gubitka bodova za momčad Manuela Pellegrinija ipak nije bilo, Jesus Navas je 12 minuta prije kraja donio novu prednost Cityju, a bodove potvrdio James Milner iz neposredne blizine u 83. minuti.

Nakon dva uzastopna domaća poraza Manchester United je na Old Traffordu napokon donio nešto radosti svojim navijačima. Vrlo dobrom predstavom nadigrali su West Ham i pobijedili s 3:1, premda je rezultat na kraju mogao biti i daleko uvjerljiviji u korist domaćina.

Glavne su uloge kod Crvenih vragova odigrali Danny Welbeck i Wayne Rooney, a upravo njih dvojica kombinirali su u 26. minuti za prvi pogodak Welbecka na Old Traffordu nakon čak 14 mjeseci. Deset minuta kasnije Welbeck je bio asistent, a Adnan Januzaj lijepom minijaturom i odmjerenim udarcem povisio na 2:0.

Domaćin je bodove u džep pospremio 18 minuta prije kraja kada je Ashley Young na novu asistenciju Rooneyja zakucao loptu pod gredu, a utješni pogodak za goste nakon neuspjele ofsajd zamke domaćina postigao je Carlton Cole devet minuta prije kraja.

Newcastle je na gostovanju kod Crystal Palacea zadržao korak s vodećom četvorkom i došao do šeste pobjede u osam utakmica. Yohan Cabaye je u 25. minuti doveo Svrake u vodstvo, koje su zatim autogolom Dannyja Gabbidona došle do nedostižne prednosti. Četiri minute prije kraja Jonathan Parr je srušio Sholu Ameobija, a Cabaye s bijele točke postavio konačnih 0:3.

Stoke je nakon ispadanja iz kupa sredinom tjedna izliječio rane pobjedom nad Aston Villom od 2:1, a put do mreže gostiju tražili su sve do 50. minute, kada je Charlie Adam iskoristio asistenciju Petera Croucha. Iako je Libor Kozak u 66. minuti dao nadu gostima, Crouch je samo četiri minute kasnije rastužio svoj nekadašnji klub i produžio Stokeov niz bez poraza na Britanniji na šest utakmica.

West Bromwich Albion je u 86. minuti utakmice došao do boda protiv Hull Cityja, Matej Vydra je bio strijelac nakon što su gosti od 28. minute vodili pogotkom Jakea Livermorea. Sunderland je pak tek u 17. kolu došao do dvoznamenkastog broja bodova, no ni ovoga puta nisu uspjeli ostvariti pobjedu. Pred svojim navijačima odigrali su mršavih 0:0 s Norwichem, a u sudačkoj nadoknadi ostali i bez Wesa Browna koji je zaradio izravni crveni karton.