Ivan Pavić • nedjelja, 22.12.2013.

U 17. kolu španjolske Primere Barcelona je nakon 15 minuta na gostovanje kod Getafea gubila 2:0, ali do kraja se uspjela vratiti svojoj igri i upisala uvjerljivu pobjedu 2:5. Prvi susret dana odigrali su Espanyol i Valladolid u utakmici u kojoj je također bilo dosta pogodaka. Espanyol je na kraju pobijedio s 4:2...

U prvih 15 minuta Getafe je šokirao igrače Barcelone s dva brza pogotka. U desetoj minuti Lafita je odlično petom asistirao za Escudera koji pogađa za 1:0. Već četiri minute kasnije Getafe je udvostručio vodstvo. Pedro Leon je izveo udarac iz kuta, a obrana Barcelone potpuno je zaboravila na Lopeza koji neometan glavom zabija za 2:0. To je bilo uglavnom sve od Getafea.

Do kraja poluvremena Barcelona je uspjela preokrenuti rezultat, a sva tri pogotka zabio je Pedro u devet minuta. Prvi u 34. minuti nakon lijepe asistencije Fabregasa, a Pedro još ljepše prebacuje preko vratara domaćih. Drugi pogodak postigao je u 41. minuti nakon asistencije Inieste, a dvije minute nakon toga i treći. Lopta se sretno odbila od igrača Getafea do Pedra koji iz blizine pogađa za vodstvo 2:3.

U drugom poluvremenu gosti su završili započeto postigavši još dva pogotka. Fabregas je u 68. minuti nakon asistencije Pedra iz blizine pogodio za 2:4, a isti igrač postavlja konačnih 2:5 u 72. minuti iz jedanaesterca.

U utakmici koja je igrana u podne Espanyol je pobijedio na domaćem terenu Valladolid 4:2. U prvom poluvremenu Espanyol je došao do vodstva 2:0. Već u petoj minuti Garcia je pogodio iz jedanaesterca, a u 37. minuti Garcia je asistirao Stuaniju za pogodak.

Još dva pogotka postigli su domaćini u drugom poluvremenu u 68. i 70. minuti. U 68. minuti zabio je Sanchez, a dvije minute kasnije Sanchez asistira za Stuanija za 4:0. Do kraja utakmice Valladolid je uspio smanjiti rezultat, a strijelci su bili Guerra u 75. i Perez u 89. minuti.

• Mihalj23.12.2013. u 00:14
    oćeš reći da kradu protiv reala, kraljevskog velikog reala, miljenika španjolske? pa to je jako tužno.al možda si ti zapravo dobro mislio, tj. ima masu propusta u utakmicama reala, u korist reala naravno.
    Mihalj
  • Obrisan korisnik22.12.2013. u 20:49
    mislim da nije jedini, ali je prvi, poslije je to uspjelo Messiju. Pedro je to učinio u svojoj prvoj sezoni u Barci.ali da, previše ga se osporava, on je odličan realizator, jednako dobar s obje noge što je jako važno. I ima fenomenalna kretanja bez lopte. Jako je podcijenjen od strane gledatelja.
  • Obrisan korisnik22.12.2013. u 20:42
    Citate vi ovo sto ja napisem ili sebi umisljate nesto ... Meni je bilo dovoljno ona 2 gola , sasvim dovoljno da gledam .. Bez obzira tko je igrao , da je igrala Parma - Udinese ,ako je takvo nesto propusteno kod rezultata 2:0 , i boljoj igri npr parme ,ja bi iskomentarisao isto .. Nemam ja nista... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik22.12.2013. u 20:32
    Jos uvijek ima ljudi ko ce osporavat Pedra i njegovo nogometno znanje. Kolko ja znam on je jedini igrac u povijesti nogometa koji je zabio u 6 razlicitih natjecanja (klubovi) u jednoj sezoni.
  • Obrisan korisnik22.12.2013. u 20:29
    bili mi navijaci ti redondo ili ne trebalo bi nekad pogledati i drugu stranu,trebao bi pogledati to nepostojece zalede pedra,moguci penal kad je igrac getafea igrao rukom a i start na busquetsu,zar ono nije bilo za crveni? al ne,cim barca dobije ti tu dodes sa svojim biserima,da te nisu unajmili... [više na forumu]