Filip Han • nedjelja, 22.12.2013.

Odigrano je sedam utakmica 17. kola talijanskog prvenstva. Favoriti su upisali očekivane visoke pobjede, jedino se Fiorentina mučila sa Sassuolom, no na kraju je ipak upisala bodove koji je ostavljaju pri vrhu. Neodlučenu utakmicu odigrali su Sampdoria i Parma...

Nedjeljni program u Italiji otvorili su Bologna i Genoa. Gosti su propustili priliku da napreduju nekoliko mjesta na tablici jer su minimalno poraženi. Jedini pogodak na utakmici zabio je u 57. minuti utakmice Diamanti čime je Bologna odnijela pobjedu kojom se maknula iz opasne zone u kojoj se nalazila već neko vrijeme. Sada je 17. na tablici, dok je Genoa deveta.

Šime Vrsaljko igrao je do 64. minute, imao je solidnu priliku neposredno prije izlaska iz igre, no njegov udarac nakon slobodnjaka obranio je Curci.

Roma nije imala nikakvih problema na domaćem terenu protiv posljednje Catanije. Rimljani su slavili rezultatom 4:0. U 28. minuti goste je načeo Benatia što je bio jedini pogodak u prvom poluvremenu. U 55. minuti drugi Romin pogodak zabio je Destro, a svoj drugi četiri minute poslije zabio je Benatia. Posao je četvrtim pogotkom dovršio Gervinho u 80. minuti.

Tin Jedvaj utakmicu je popratio s klupe.

Roma je upisala tri boda, no nije se uspjela približiti prvoplasiranom Juventusu koji je također uvjerljivo pobijedio rezultatom 1:4. Stara dama u gostima je svladala Atalantu i tako na novogodišnje praznike otišla s prednošću od pet bodova.

U šestoj minuti Juve je u vodstvo doveo Tevez udarcem s ruba kaznenog prostora. Atalanta je izjednačila u 15. minuti preko Moraleza, no to je bilo sve što je utakmici uspjela učiniti. Već na početku drugog poluvremena Pogba je ponovno "pogurnuo" Juventus do prednosti, u 75. minuti nakon mnogobrojnih pokušaja Llorente je zabio treći gol, a konačni četvrti u 79. minuti zabio je Vidal.

Marko Livaja utakmicu je počeo na klupi, a u igru je ušao u 68. minuti.

Bila je to samo jedna u nizu utakmica koje su završile rezultatom 4:1. Torino je kod kuće istim rezultatom svladao Chievo. U toj su utakmici gosti poveli u devetoj minuti pogotkom Thereaua, a izjednačenje je stiglo u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena kad je zabio Immobile. On je postao dvostruki strijelac u 65. minuti kad je preokrenuo rezultat, a visoku pobjedu osigurali su Vives u 80., te Cerci u 93. minuti utakmice.

Manuel Pamić cijeli susret je odgledao s klupe Chieva.

Verona je identičnim rezultatom barem na kratko stigla do petog mjesta ljestvice ispred Intera, a hoće li tamo ostati ovisi o večerašnjem milanskom derbiju Nerazzurra i Milana. Verona je igrala protiv Lazija na svom travnjaku, a goste je načeo Toni već u petoj minuti. Biglia je izjednačio u 27., no Iturbe se pobrinuo da Verona ode na odmor s prednošću zabivši minutu prije odmora za 2:1.

U drugom poluvremenu Verona je samo potvrdila pobjedu golovima Romula u 63. minuti, te Tonijevim drugim u 78.

Fiorentina je u gostima kod Sassuola upisala minimalnu pobjedu zahvaljujući golu Rossija iz 82. minute. Utakmica je više bila obilježena prekidima i žutim kartonima kojih je bilo čak osam, nego dobrom igrom ekipa, no Fiorentina je s tri boda zadržala četvrto mjesto lige. Sassuolo je 18.

Jedini poslijepodnevni remi odigrali su Sampdoria i Parma. Domaće je u vodstvo doveo Eder u 44. minuti, a Lucarelli je pogotkom u 64. minuti podijelio bodove između ekipa. Sampdoria je 14. momčad lige, dok je Parma na osmom mjestu.