Sportnet • četvrtak, 26.12.2013.

U terminu od 16 sati odigrano je osam utakmica 18. kola engleske Premier lige, a tradicionalno kolo koje se igra na Boxing Day donijelo je pregršt pogodaka, preokreta i crvenih kartona. Arsenal je na Upton Parku okrenuo zaostatak od jednog pogotka i slavio 3:1, Chelsea je na Stamford Bridgeu minimalno svladao Swansea, dok je Everton na Goodison Parku neočekivano pretrpio tek drugi poraz sezone.

Nogometaši Arsenala opasno su živjeli u londonskom derbiju s West Hamom na Upton Parku, našli se u zaostatku i mogli primiti još poneki pogodak, a onda na krilima Thea Walcotta i povratnika Lukasa Podolskog režirali preokret i pobjedu od 3:1.

Nakon prvog poluvremena bez pogodaka, West Ham je poveo u prvom napadu u nastavku utakmice. Udarac Kevina Nolana vratar Arsenala Wojciech Szczesny uspio je tek odbiti do Carltona Colea, kojemu nije bilo teško iz blizine pogoditi prazni dio mreže.

U minutama koje su uslijedile imali su Čekićari dvije velike prigode dotući Arsenal i praktički osigurati bodove, a kazna za promašaje stigla je u 68. minuti nakon udarca Walcotta koji je prošao kroz šumu nogu i na kraju kroz ruke domaćeg vratara Adriana.

Walcott je samo tri minute kasnije sjajno reagirao i glavom pogodio za 2:1, a Podolski nakon dugog izbivanja s travnjaka lijepim udarcem s ruba kaznenog prostora pronašao put do mreže za novu pobjedu Topnika i povratak na vrh ljestvice.

U korak s Topnicima ostao je i Chelsea, koji je na Stamford Bridgeu svladao Swansea s 1:0 i propustio niz prigoda za uvjerljiviju pobjedu. Čovjek odluke i strijelac jedinog pogotka bio je Eden Hazard, udarcem u 29. minuti riješio je utakmicu u korist Londončana.

Neočekivani poraz od Sunderlanda na domaćem travnjaku pretrpio je Everton, tek drugi ukupno ove sezone, a razlog tome nesumnjivo je i crveni karton Tima Howarda. Američki vratar u 25. minuti je prekršajem zaustavio Ki Sung-Yeunga i zaradio prerani put u svlačionicu, a Korejac je potom bio siguran izvođač kaznenog udarca.

Everton se s desetoricom igrača nije uspio vratiti u utakmicu, premda je u nekoliko navrata Sunderland spašavao njihov vratar Vito Mannone. To je prva gostujuća pobjeda Sunderlanda od travnja ove godine, a treba spomenuti da je napokon prigodu u domaćoj momčadi dobio i Nikica Jelavić, odigrao je posljednjih 15 minuta utakmice.

Tottenham ni nakon promjene trenera još uvijek ne nalazi ritam, pa se na White Hart Laneu morao zadovoljiti tek bodom protiv West Bromwich Albiona. Christian Eriksen je lijepim slobodnim udarcem u 36. minuti donio prednost Spursima, ali ona je potrajala tek dvije minute. Na isti način, iz slobodnog udarca, na 1:1 je izjednačio Jonas Olsson.

Sedmu pobjedu u zadnjih devet utakmica upisao je Newcastle i zadržao korak s vodećim klubovima lige. U tome su im znatno pomogli gosti, koji su poveli pogotkom Oussame Assaidija u 29. minuti, ali zatim u samo tri minute zaradili dva crvena kartona, tri računamo li i onaj menadžeru Marku Hughesu.

Nakon isključenja Glenna Whelana, a zatim i Marca Wilsona Stoke City nije imao izgleda. Loic Remy je vratio Svrake u igru minutu prije odmora, a zatim su Gouffran u 48., Remy u 56., Cabaye u 66. i Cissé u 80. minuti Newcastleu osigurali visokih 5:1.

Dejana Lovrena nije bilo u redovima Southamptona na gostovanju kod Cardiffa, no njegova je momčad u samo pola sata riješila utakmicu u svoju korist. Jay Rodriguez je pogodio u 14. i 20. minuti, a sedam minuta kasnije Ricky Lambert potpuno pokvario božićni ugođaj navijačima velškog kluba.

Fulham je u Norwichu došao do super vrijednih bodova u posljednjim minutama utakmice. Iako je Hooper donio prednost Kanarincima već u 13. minuti, Kasami je iz slobodnog udarca izjednačio, a Scott Parker tri minute prije kraja sjajnim udarcem s preko 20 metara pogodio za 2:1.

U kasnoj fazi utakmice pobjedu je u Birminghamu izborio i Crystal Palace, još jedan od kandidata za ispadanje iz Premier lige. Za pobjedu nad Aston Villom od 1:0 pogodio je džoker s klupe Dwight Gayle.

• Obrisan korisnik27.12.2013. u 11:00
    Hebalo vas autoosvježavanje. Gledam video, na pola se autoosvježi i video je opet na početku. Glupan je tko to nije predvidio.
  • Obrisan korisnik26.12.2013. u 21:19
    West Ham nije pozabio šanse nakon 1-0 i odmah kazna. Ipak je kvaliteta presudila.
  • Obrisan korisnik26.12.2013. u 19:12
    To ti se desi protiv Arsenala kad promasis onoko prilika u prvom dijelu. Moglo je bit 3-0 za WHU prvo pol.
  • Obrisan korisnik26.12.2013. u 18:27
    Jedva sam dočekao povratak Poldija. Ušao u igru i napravio asistenciju i zabio gol. Čini mi se da su do kraja utakmice više igrali 4-4-2 nego 4-2-3-1. Poldi se više držao uz Girouda nego na krilu. U svakom slučaju, odličan preokret nakon lošeg početka.
  • Obrisan korisnik26.12.2013. u 18:18
    Nevjerojatan peh za Everton. Nakon one katastrofe Osmana, penala i crvenog su s igračem manje dominirali i stvarali šansu za šansom, ali onda im se ukazao Mannone. Kad te neće...