Pobjeda Perasovićeve Valencije u Bilbau, Hrvati kod domaćina zajedno ubacili deset poena

Kristijan Musa • nedjelja, 05.01.2014.

Kompletirano je 14. kolo španjolske košarkaške ACB lige. Rano nedjeljno poslijepodne ponudilo je susret Bilbaa u kojemu nastupaju tri hrvatska košarkaša te Valencije trenera Velimira Perasovića. Subotnja večer je pak ponudila dobre učinke Ante Tomića i Damjana Rudeža, ali i poraze njihovih momčadi.

Valencia je kao drugoplasirana momčad najjače europske košarkaške lige doputovala u Bilbao te zabilježila novu pobjedu od 83:80. Igrala se vrlo neizvjesna utakmica, dok su pobjedi Valencije presudila realizirana slobodna bacanja Pau Ribasa. Pobjedničku momčad, koju s klupe vodi hrvatski strateg Velimir Perasović je predvodio Sam van Rossom sa 16 poena, dok je Bojan Dubljević ubacio 15.

Najefikasniji u redovima Baska je pak bio Alex Mumbru s 20 ubačaja, Dairius Bertans je dodao 16, a Grimau 15. Fran Pilepić je ubacio četiri poena (1/3) za 12 minuta na parketu, Damir Markota je zabio također četiri poena (2/3) uz tri skoka za 16 odigranih minuta, dok je Zoran Vrkić postigao dva poena (1/3) uz tri skoka za sedam odigranih minuta.

Gran Canaria je slavila u gostima kod Fuenlabrade s 83:78 na krilima Brada Newleya s 21 poenom. Domaće su predvodili James Feldeine i Andy Panko s po 15 ubačaja. Joventut je pobjedom od 82:76 kod Murcije potvrdio stopostotan učinak gostiju na nedjeljnim utakmicama. Najefikasniji igrač pobjedničke ekipe bio je John Shurna s 19 poena i šest skokova, dok su Murciju predvodili Kim Tillie (devet skokova) i Ben Romdhane (pet skokova) s po 14 poena.

Subotnji program ACB lige obilježila je pobjeda Laboral Kutxe protiv Barcelone od 76:72. Ante Tomić je s 12 poena (3/4) i šest skokova bio najbolji u redovima Barcelone, ali nije to bilo dovoljno za pobjedu svoje momčadi. Najučinkovitiji kod Laboral Kutxe bio je Andres Nocioni s 19 poena i šest skokova.

Ni 17 poena Damjana Rudeža (6/10) nisu mogla spriječiti poraz Zaragoze od madridskog Reala od 75:68. Real je predvodio Rudy Fernandez s 21 poenom, dok se kod domaćih pored Rudeža istakao i Giorgi Shermadini sa 17 poena i 11 skokova. Dontaye Draper je odigrao deset minuta u redovima Pabla Lasa, za koje je upisao dva poena uz pogođen jedini šut na utakmici, ali kojima je dodao četiri asistencije.

Unicaja iz Malage je slavila uvjerljivu gostujuću pobjedu od 99:78 protiv Bruixe d'Or na krilima Ryana Toolsona s 21 i Txemija Urtasuna s 20 poena. Robinson sa 16 poena i sedam skokova predvodio je Lagun Aro do pobjede 83:64 u Valladolidu, dok je Cajasol uvjerljivo poražen u Tenerifeu s 75:59. Domaće je predvodio Blagota Sekulić sa 14 poena, dok je najbolji u redovima Cajasola bio Tomaš Satoransky s 17 postignutih poena.

• Obrisan korisnik06.01.2014. u 09:35
    Peras radi čuda !! Real i Barca nebi uzeli niti jednog igrača iz Valensije ali ovi funkcioniraju kao kompaktna ekipa. Doellman je igrač za najveće klubove . a Dubljević će uskoro to postati. Bilbao i KLaboral i dalje šepaju. Frka im je za kup kralja...