Kristijan Musa • nedjelja, 12.01.2014.

Derbi 15. kola portugalskog nogometnog prvenstva i poznati „O Classico“ odigrali su na Stadionu Svijetlosti Benfica i Porto. Domaći su upisali važnu pobjedu i prešli na prvu poziciju prvenstvene ljestvice s dva boda prednosti nad Sportingom i tri nad Portom.

Nogometaši Benfice svladali su Porto u okviru derbija 15. kola portugalske lige te s nova tri boda prešli na vodeću poziciju ljestvice. Benfica je imala nešto više prilika, kontrolirala je većim dijelom susreta te su zasluženo bodovi ostali u portugalskoj prijestolnici.

159. „O Classico“ između Benfice i Porta okončan je domaćom pobjedom od 2:0. Benfica i jest bolje otvorila utakmicu te povela već nakon 13 minuta preko Španjolca Rodriga Morena Machada. Rodrigo je sjajno reagirao na dodavanje suigrača te loptu zakucao u mrežu Heltona.

U nastavku se situacija na terenu nije uvelike mijenjala. Benfica je nešto više imala loptu u svom posjedu, imala je nešto više boljih i konkretnijih prilika i poluprilika te je to uspjela okruniti i svojim drugim pogotkom kojeg je u osmoj minuti drugog dijela postigao Ezequiel Garay.

Ovom pobjedom od 2:0 Benfica je prešla u vodstvo na prvenstvenoj ljestvici s 36 bodova, dva više od gradskih rivala Sportinga,a tri više od Porta.

U okviru 16. prvenstvenog kola Benfica će ugostiti Maritimo, a Porto Vitoriju Setubal.