Veliki kiks Anadolu Efesa, poraz kod jedne od najlošijih momčadi lige

Branimir Korać • ponedjeljak, 13.01.2014.

Košarkaši Anadolu Efesa u susretu 15. kola turske TBL upisali su neočekivani gostujući poraz kod Selcuka, momčadi koja se grčevito bori za ostanak, imala je samo tri pobjede do ovog kola i bila je u seriji od čak osam uzastopnih poraza...

Očekivalo se da će Anadolu Efes rutinski odraditi posao u Konyi gdje je gostovao kod Selcuka, međutim na kraju se dogodilo veliko iznenađenje. Istanbulska momčad upisala je neočekivani poraz 76:72 čime je domaćin prekinuo veliku seriju poraza.

Još prvo poluvrijeme nije davalo nikakve naznake da bi se takvo što moglo dogoditi, međutim nastavak susreta je bio posve drugačiji. Neprepoznatljivi Efes i nezadrživi Troy De Vries glavni su krivci za ovakav rezultat.

Nakon što su gosti na odmoru imali prednost 39:29, vrlo brzo se to počelo topiti i u završnici susreta Selcuk je preuzeo kontrolu nad rezultatom i stigao do pobjede.

De Vries je zabio čak 29 poena (5/7 za dva, 5/6 za tri), Selen Burak je dodao 13 (5/6), a Derrick Low se istaknuo asistencijama podijelivši ih šest.

Na drugoj strani Duško Savanović je ubacio 19 poena (6/10), Semih Erden 15 (5/6), a Zoran Planinić je za 25 minuta dodao 11 poena (1/6 za dva, 3 za tri), tri skoka i tri dodavanja.