Cedevita ispustila pobjedu protiv Lietuvos Rytasa u uzbudljivoj završnici

Bernard Jurišić • srijeda, 15.01.2014.

Košarkaši Cedevite doživjeli su svoj prvi poraz u 2014. U Zagreb je stigao Lietuvos Rytas predvođen trenerom Aleksandrom Petrovićem i nakon uzbudljive završnice odnio bodove u Vilnius...

Cedevita - Lietuvos Rytas 83:84 (26:22, 50:46, 70:63)

Zagreb, Dom sportova, 2.500 gledatelja.
Suci: Hierrezuelo (Španjolska), Lopes (Portugal), Ovinov (Rusija).

CEDEVITA: Mazalin, Zubčić 11, Ramljak, Babić 3 (5a), Smith 16, Ray 3 (5a), Suton 11, Bilan 19, Nurkić 9, Baltić, Selby 3, Baždarić 8. Trener: Jasmin Repeša

LIETUVOS RYTAS: Babrauskas, Palacios 11 (10s), Seibutis 17, Glyniadakis, Gecevičius 16 (5s), Orelik, Dowdell 10, Lideka 2, Cook 6 (10a), Bendzius, Songaila 16, Jelovac 6. Trener: Aleksandar Petrović

Tek je pobjeda protiv Lietuvos Rytasa bacala pravo svjetlo na prošlotjedni trijumf Cedevite u Zaragozi. No, momčad Jasmina Repeše nije uspjela nastaviti pobjednički niz i nakon uzbudljive završnice morala je potpisati poraz.

Prvo poluvrijeme nudilo je napadačku košarku bez čvrste obrane i s puno koševa. Cedevita je otvorila drugu četvrtinu serijom 10:0 i otišla na uvjerljivu prednost 36:22. Dvije i pol minute prije odmora na semaforu je još bilo 45:35, no serijom 11:2 Rytas se potpuno vratio u utakmicu, a na poluvrijeme se otišlo s prednošću Vitamina 50:46.

Sredinom treće četvrtine Cedevita je još držala značajnih 60:51, a tricom Zubčića sa zvukom sirene u posljednji period ušlo se sa 70:63.

Posljednja četvrtina pripala je Acinoj momčadi. Serijom od 10:0 Rytas je stekao prednost 70:73 i još nekoliko minuta držao Cedevitu na minimalnom zaostatku. Dvije minute i 19 sekunda prije kraja Omar Cook je faulirao Nolana Smitha na trici i još zaradio tehničku pogrešku zbog prigovora. Smith je pogodio sva četiri slobodna bacanja za 80:77 i činilo se da bi taj trenutak mogao biti prijeloman.

Nažalost, nije. Rytas je vratio prednost i držao je do posljednjeg napada, kojeg je 15 sekunda prije kraja kod 83:84 imala Cedevita. Smith je krenuo u prodor, zaustavio se na šutu s poludistance i pritom poskliznuo, a lopta završila na prvom obruču. Gosti su uhvatili loptu i sačuvali vrijednu pobjedu.

Miro Bilan bio je najbolji kod Cedevite s 19 poena, Smith je dodao 16, Zubčić i Suton po 11. Kod Lietuvos Rytasa je najbolji strijelac bio Renaldas Seibutis sa 17 poena, Palacios je zabio 11 uz 10 skokova, Cook šest uz 10 asistencija.

U narednom kolu Cedevita u svojoj dvorani dočekuje turski Bešiktaš.

• Obrisan korisnik16.01.2014. u 17:52
    Halo momci... Nolan Smith je fantastičan igrač (vraća se poslije ozljede), Ray je dobar igrač, a ovog Selby-a tek trebamo vidjeti (vidjelo se da nema snage). Niti jedan od njih nije prosječan a pogotovo ispodprosječan igrač. Previše se kuka i histerizira. Oni su u igri za dalje... to je sigurno... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik16.01.2014. u 17:30
    Sve u svemu jebiga desila se isforsirana tekma,bolje sada možda nego neka ključna poslije nadam se da neće biti ova,iako će mnogi reći svaka je ključna u ovoj fazi natjecanja.Ima još dovoljno šansi za prolaz,ne bih ih otpisivao zbog jedne tekme iznenadili su nas mnogo puta ove sezone.
  • Obrisan korisnik16.01.2014. u 14:04
    Cedevita je jučer u završnici napravila harakiri...nažalost.
  • Obrisan korisnik16.01.2014. u 09:56
    Da je Nolan pogodio zadnji šut odma bi zaboravili sve te izgubljene lopte (Cook mu je uzimao lopte iz ruku na centru!?). Toliko lopti ovaj nije pogubio valjda od srednje škole. Sad moraju ići na pobjedu u Litvi i moliti se da Delaš što prije počne igrati. Ovaj novi Amer bolje da nije igrao... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik16.01.2014. u 08:40
    Najveći tragičar je Repeša. Bezrazložno je držao u igri Smitha, koji je bio najlošiji igrač, da je Ray imao tu minutažu završilo bi 15-tak razlike za kmere. Smith je zagušio sve ono dobro što su pokazali u Zaragozi, a Cibona je najbolje pokazala kako je glupavo igrati sa tri vanjska amerikaca u... [više na forumu]