Coppa Italia: Poznati četvrtfinalni parovi, Napoli i Milan upisali lake pobjede

Filip Han • srijeda, 15.01.2014.

Kompletirana je osmina finala Copa Italie. Očekivane pobjede upisali su Milan i Napoli plasiravši se u narednu fazu natjecanja, a najuvjerljivija bila je Siena koja je s 4:1 bila bolja od Catanije...

Catania je rano povela u utakmici sa Sienom. U četvrtoj minuti Leto je pogodio za 1:0, a taj je rezultat ostao na semaforu do 24. kada je izjednačio Paolucci. Do poluvremena nije bilo rezultatskih promjena, a u drugom dijelu igre Siena je preokrenula rezultat pogotkom Valianija iz 59. minute. Siena je potpuno uništila Cataniju u sudačkoj nadoknadi kada su u razmaku od dvije minute zabili Pulzetti i Rosseti za konačnih 1:4.

Dvojica Hrvata na utakmici susret su gledala s klupe, za Cataniju nije igrao Bruno Petković, a kod Siene je sjedio Mato Miloš.

Siena će u četvrtfinalu igrati s Fiorentinom.

Milan nije imao problema s drugoligašem Spezijom. Robinho je u 28. minuti načeo Spezijinu mrežu, a već tri minute poslije strijelac je postao i Pazzini nakon lijepe akcije. Utakmica je definitivno završena u drugoj minuti drugog poluvremena pogotkom Honde. Spezia je u 90. minuti uspjela postići tek počasni pogodak, zabio je Ferrari.

Za Speziju je Antonini Čulina nastupio od 61. minute dok je Mislav Oršić ušao u 85.

Milansku momčad u idućoj fazi očekuje Udinese.

Napoli je morao preokrenuti rezultatski zaostatak protiv Atalante u posljednjoj utakmici dana. Nakon 13 minuta susreta Atalantu je u vodstvo gurnuo De Luca, no već dvije minute poslije Callejon je vratio utakmicu u "egal".

Do odmora nije bilo promjena, prva rezultatska dogodila se u 72. minuti kada je Napoli poveo golom Insignea. Dvije minute poslije situacija je za Atalantu dodatno otežana jer je drugi žuti karton dobio Yepes, pa je morao napustiti travnjak. To je omogućilo Napolitancima konačni, treći pogodak čiji je realizator u 80. minuti ponovno bio Callejon.

Kod Napolija svih 90 minuta odigrao je Josip Radošević, dok je cijelu utakmicu kod Atalante odradio Marko Livaja, te pritom zaradio žuti karton.

Napoli će u četvrtini finala igrati s Lazijom, a bila je to ujedno i posljednja utakmica osmine finala kupa, te su sada poznati svi parovi.