Alilović: ''Dižemo se iz utakmice u utakmicu, prvenstveno u obrani"

Iz Kopenhagena:Danijela Lemaić • subota, 18.01.2014.

U vrlo zanimljivom susretu skupine D snage su odmjerile Hrvatska i Švedska, a bolji su bili izabranici Slavka Goluže koji tako u drugi krug prenose maksimalna četiri boda. Susret je bio iznimno težak i pokazao je pravo lice hrvatske reprezentacije, a nakon njega riječ, dvije kazali su vratar Mirko Alilović te Jakov Gojun, kao i srednji vanjski švedske ekipe Lukas Karlsson.

Hrvatska muška rukometna reprezentacija u petak predvečer došla je do treće uzastopne pobjede na Europskom prvenstvu, koje se ovih dana održava u Danskoj, naime, u gotovo domaćinskoj atmosferi za protivnika svladala je Švedsku 25:24. Nošena čvrstom obranom i Denisom Buntićem, koji je u drugom poluvremenu zabio šest pogodaka, obranila je prvo mjesto u skupini D te s velika četiri boda putuje u Aarhus gdje će već u nedjelju snage odmjeriti s najboljima iz skupine C, Francuzima.

Švedsku očekuju zanimljivi dvoboji

Srednji vanjski KIF Kolding Kobenhavna Lukas Karlsson pet puta je zatresao hrvatsku mrežu u susretu trećeg kola skupine D: ''Bila je ovo vrlo teška utakmica, naime, Hrvatska ima puno jače igrače od nas i morali smo se boriti za svaki pogodak. Vrlo je teško igrati cijeli susret na visokoj razini koja je potrebna protiv momčadi kao što je Hrvatska. Da smo imali više sreće možda bi podijelili bodove s Hrvatskom.''

''Bilo bi nam lakše da smo pobijedili Hrvatsku, ali smatram da i dalje imamo velike šanse za dođemo do polufinala. Kako bi došli do tamo, moramo smanjiti svoja, možemo ih nazvati krizna razdoblja, sa sedam na četiri minute jer se protiv boljih momčadi teže vraćamo iz velikih zaostataka. Moramo biti u potpunosti skoncentrirani svih 60. minuta. U drugom krugu očekujem vrlo teške, ali zanimljive dvoboje u kojima će se Švedska svim snagama boriti da dođe do polufinala'', za kraj je zaključio Karlsson.

Jedan od ključnih razloga hrvatske pobjede protiv Šveđana zasigurno je bila obrana na čelu s Mirkom Alilovićem koji se osvrnuo na dvoboj: ''Šveđani su stvarali odlične šanse i pogađali sve zicere. Najvažnije je da su četiri boda tu i idemo dalje. Oni igraju taj skandinavski rukomet s brzom loptom i nakon tri, četiri protoka lopte obrana puca. Parirali smo im i dobili ih na praktički domaćem terenu.''

''Imamo ta četiri boda o kojima smo stalno pričali, ali ništa nije osvojeno i ništa nije gotovo. Najvažnije je da se dižemo iz utakmice u utakmicu, prvenstveno u obrani, naime, razlika je nebo i zemlja nasprem obrane s Bjelorusijom ili Crnom Gorom. Što će biti u drugom krugu tek ćemo vidjeti, ali s ovom pobjedom otvorili smo si vrata polufinalu'', rekao je vratar Veszprema i hrvatske reprezentacije koji je u tri dosadašnje utakmice sakupio 34 obrane.

Iako većinu vremena provodi u obrani Jakov Gojun na utakmici protiv momčadi Staffana Olssona i Ole Lindgrena upisao se u strijelce te rekao kako tek od sada nastupa prava Hrvatska: ''Očekivali smo ovako tešku utakmicu jer su Šveđani igrali pred punom dvoranom koja im je bila kao osmi igrač, ali mi smo još jednom pokazali da smo mi karakter i da se bacamo na glavu kada najviše treba. Ovo je velika pobjeda za nas i Hrvatsku i želio bih se zahvaliti vjernim navijačima koji su nas došli podržati.''

''Idemo u tešku skupinu, ali je najvažnije da smo mi prenijeli velika četiri boda. Sada idemo iz utakmice u utakmicu i odraditi posao najbolje što znamo. Dogovorili smo se u svlačionici da budemo strpljivi i da čekamo priliku za odvajanje što se i dogodilo u 50. minuti te se nadam da ćemo se ovako držati i ubuduće'', prokomentirao je Gojun skupinu s kojom se Hrvatska križa u glavnom dijelu europske smotre.

• Obrisan korisnik19.01.2014. u 09:58
    Naša ključna utakmica će biti protiv Poljske,jer Francuzi će se prošetati ovom grupom tako da ćemo mi morati dobiti Poljake za drugi krug, Rusi će otpasti nakon švedske,jer nemogu dobiti dvije jake repke dok,poljaci mogu tako da danasnja tekma nije presudna