Vrlo dobri učinci Markote i Pilepića u pobjedi Bilbaa protiv Lagune Canarias

Kristijan Musa • subota, 18.01.2014.

Trima subotnjim utakmicama je otvoreno 16. kolo španjolske košarkaške ACB lige. Bilbao je slavio tijesnu pobjedu nad Iberostarom uz deset poena Markote i devet Pilepića, dok su do gostujućih pobjeda stigli Cajasol i Fuenlabrada.

Bilbao je nakon dva uzastopna ligaška poraza zabilježio pobjedu nad Iberostarom odnosno Laguna Canariasom od 93:90. Nakon prvih 20 minuta u Bilbao areni domaći su vodili sa šest pogodaka razlike, dok su gosti u nastavku činili sve što su mogli kako bi utakmicu učinili što neizvjesnijom. Na kraju su ipak uspjeli samo smanjiti zaostatak na -3 i upisati drugi poraz u nizu. Gosti su tako barem za sada još šesta momčad lige.

Raul Lopez je ubacio 17 poena za pobjedničku momčad, dok ga je Alex Mumbru pratio s 13 poena i sedam skokova. Hrvatski reprezentativac Damir Markota je upisao deset poena (4/11) i sedam skokova, dok je Fran Pilepić ubacio tri trice za svojih konačnih devet poena (3/5) za 19 minuta na parketu. Zoran Vrkić je ostao na učinku od jednog poena.

Redove gostiju je predvodio Nicolas Richotti s 20 poena, dok je Blagota Sekulić zabilježio fascinantan učinak od 19 poena i 17 skokova. Saul Blanco je dodao 14, a Levi Rost 12 poena.

Cajasol je pak upisao gostujuću pobjedu u Badaloni kod Joventuta od 74:65. Nakon vrlo izejdnačenih pola sata igre, gosti iz Seville su protivnicima presudili u posljednjoj dionici, gdje su napravili razliku dovoljnu za njihovu osmu ovosezonsku pobjedu.

Devoe Joseph je ubacio 19, a John Shurna 11 poena za pobjedničku momčad, u kojoj se istaknuo i Tariq Kirksay sa sedam poena, 12 skokova i četiri asistencije. Tomaš Satoransky s 13 poena i pet skokova te Marcus Landry s 11 poena predvodili su redove Joventuta.

Do gostujuće pobjede je stigla i Fuenlabrada protiv Valladolida. Fuenlabrada je upisala uvjerljivih 107:83 i svoju petu ovosezonsku pobjedu te ostavila Valladolid i dalje na dnu prvenstvene ljestvice.

Najefikasniji igrač pobjedničkih redova bio je Andy Panko s 23 poena, šest skokova i četiri asistencije, Daniel Perez je upisao 20 poena i sedam asistencija, a James Feldeine 17 poena. Valladolid su predvodili Omari Johnson s 15 poena i sedam skokova, Danilo Anđušić sa 14 poena i šest skokova te Jason Rowe s 13 poena i sedam asistencija.