Modri nemoćni protiv Bayera iz Leverkusena, za treće mjesto protiv Fortune

Branimir Korać • nedjelja, 19.01.2014.

U polufinalnom dvoboju turnira u Düsseldorfu Dinamo je igrao protiv Bayera iz Leverkusena i upisao minimalan poraz 1:0. Apotekari su bili bolja momčad i na kraju su zasluženo slavili....

Turnir u Düsseldorfu Dinamu će dobro doći da provjeri gdje se nalazi uoči odlaska na turski dio priprema. Prvi protivnik ipak je bio prejak, Bayer iz Leverkusena je potvrdio kvalitetu i zasluženo slavio.

Nakon mirnog početka susreta, Bayer je prvi put zapucao prema golu Sandomierskog u osmoj minuti nakon prekida, dobro je skočio Wollscheid, ali je Dinamov vratar lakoćom uhvatio loptu.

Opasno je bilo u 16. minuti kada je Julian Brandt ušao u 16 metara i stigao u dobru poziciju, međutim njegov udarac je u posljednji trenutak blokirao Šimunić. Brandt je u razmaku od 60 sekundi uspio upropastiti i drugu vrlo opasnu prijetnju kada je odlično prošao vrlo pokretljivi Korejac na posudbi iz Jejua Seong-Woo Ryu, ubacio mu na pet metara prizemnu loptu, a ovaj je nije dobro zahvatio i Dinamova obrana je otklonila opasnost.

Bayer je potpuno kontrolirao igru i bio je puno opasniji pa je tako u 25. minuti i Stefan Kiessling došao u odličnu priliku, međutim Sandomierski je odlično istrčao i blokirao njegov udarac.

Dinamove prijetnje su se svodile na pokušaje probijanja Ive Pinta, ali čak i kada je uspio proći desnom stranom, centaršut ili nije bio precizan ili nije bilo njegovih suigrača u poziciji doći u priliku.

Nakon točno pola sata igre Kiessling je ponovno imao dvije prilike za dovesti Apotekare u vodstvo. Prvo je njegov udarac blokiran i završio je u korneru, a zatim je nakon udarca iz kuta iz voleja pucao malo pokraj gola, no čini se kako bi Sandomierski ipak uhvatio tu loptu da je bila i preciznija.

Pritisak Bayera isplatio se u 33. minuti kada su krasnu akciju odigrali Oztunali, Brandt i Ryu. Sve je išlo od prve i u punom trku, Brandt i Ryu su na kraju izmijenili dvostruko dodavanje, a Korejac je "probio" Sandomierskog i pogodio za zasluženo vodstvo Bayera.

Tek u posljednjih pet minuta susreta Dinamo je uspio preuzeti igru u svoje ruke i po prvi put opasno zaprijetiti. Prvo pogrešku obrane Leverkusena nije iskoristio Duje Čop koji je iz blizine pucao ravno u vratara Lomba, a zatim Halilović nije dobro primio loptu u još jednoj izglednoj situaciji.

Ostalo je 1:0 za Bayer i Dinamo očekuje utakmica za treće mjesto protiv domaće Fortune koja je nakon kaznenih udaraca sa 6:5 poražena od Eintrachta iz Braunschweiga.