Branimir Korać • nedjelja, 19.01.2014.

Uz pobjedu Real Madrida u gostima kod Betisa, odigrana su još tri susreta Primere. Gosti nisu uspjeli postići nijedan pogodak i morali su se zadovoljiti samo s bodom i to onim Osasune na gostovanju kod Granade...

U dvoboju momčadi iz donjeg dijela ljestvice Elche je ugostio Rayo Vallecano, slavio 2:0 i uzeo važne bodove. Za obje momčadi bio je to važan susret kako bi se odmaknuli od samog dna, a njemu je bliže na kraju ostao Rayo Vallecano koji je bio i ugroženiji.

Elche je do velike prednosti stigao u prvom poluvremenu kada je u 19. minuti Raul Baena skrivio kazneni udarac i zaradio crveni karton, a Edu Albacar je bio precizan s 11 metara.

Vodstvo 1:0 i igrač više bili su ogromna prednost za Elche, a kada je Richmond Boakye lijepo proigrao Javiera Marqueza za 2:0, priči je bio kraj.

Pogodaka nije bilo u dvoboju Granade i Osasune, momčadi iz sredine prvenstvene ljestvice. U posljednje vrijeme posebno je Osasuna podignula formu i na ovo gostovanje je došla po sva tri boda, međutim nije uspjela otključati domaću obranu.

U prvom dijelu Granada je bila opasnija i ponajviše je prijetila preko El Arabija, ali Riesgo je ostao nesavladan. Puno toga nije se promijenilo niti u drugom dijelu, i dalje je Granada dominirala, međutim nije mogla do pogotka.

Na kraju su gosti mogli biti vrlo zadovoljni s ovim bodom koji je stigao u jednoj od njihovih najlošijih prezentacija u posljednjih nekoliko tjedana.

Vrlo lošu utakmicu odigrali su Espanyol i Celta. Bio je to susret u kojem je u 90 minuta viđena samo jedna prava prilika, a ona je u konačnici i realizirana.

Sve do 88. minute gledatelji su se dosađivali na tribinama, a onda je Espanyol uspio doći u priliku i pogoditi za pobjedu. Junak domaćina bio je Sergio Garcia koji je odveo Espanyol do vodstva i pobjede.