Levante
Levante 1:1 Barcelona
Barcelona

Branimir Korać • nedjelja, 19.01.2014.

Drugo kolo zaredom Barcelona je ostala bez pobjede u španjolskom prvenstvu. Nakon remija u derbiju protiv madridskog Atletica, ostala je bez pobjede i na gostovanju kod Levantea koji je vrlo borbenim pristupom na kraju zaslužio bod...

Gerardo Martino je tijekom tjedna upozoravao kako će gostovanje u Valenciji biti vrlo teško i kako njegovu momčad očekuje vrlo borben protivnik. Tako je na kraju i bilo, a uz takav pristup Levantea poklopila se i nekonkretna večer Barcelone koja je imala prilika, ali nije bila konkretna u završnici.

S druge strane Levante nije sjedio u svojih 16 metara već je i on prijetio i mogao je također doći do drugog pogotka. Ipak, sve što se tiče golova, dogodilo se u prvih 20 minuta susreta.

Levante je odlično krenuo i već u desetoj minuti stigao do pogotka. Nakon ubačaja iz kornera Nabila El Zhara, najviši je bio Loukas Vyntra koji neočekivano dovodi Levante u vodstvo.

Deset minuta kasnije preslika gola Levantea, samo na drugoj strani. Ovaj put je najviši u skoku bio Gerard Pique koji poravnava na 1:1.

Činilo se tada da će Barcelona vrlo brzo preokrenuti utakmicu i vratiti vodu na svoj mlin, ali nije to išlo baš glatko.

Iako su Katalonci imali većinom loptu u svom posjedu, do odlaska na odmor stvorili su tek jednu pravu veliku priliku i to kada su kombinirali Pedro i Xavi, no lopta nije završila u okviru gola.

U drugom dijelu Barcelona je krenula još odlučnije prema domaćem golu i u 62. minuti dolazi do velike prilike za preuzimanje vodstva. Ne posebno dobro raspoloženi Leo Messi ušao je u 16 metara i pokušao prevariti Kostarikanca na domaćim vratima Keylora Navasa, ali ovaj je bio oprezan i lijepo obranio njegov pokušaj. Messi je i dvije minute kasnije imao lijepu priliku nakon asistencije Jordija Albe, ali Vyntra je u posljednji trenutak ušao u blok.

Na točno 20 minuta od kraja utakmice Levante je propustio svoju prvu veliku priliku poslije pogotka. Pedro Lopez je izmaknuo pozornosti obrane Barcelone, milimetri su ga dijelili od pogotka, no lopta ipak nije ušla u mrežu. Odmah zatim zaprijetio je i Angel Rodriguez, no njegov pokušaj je obranio Victor Valdes, jednako kao i pokušaj Andreasa Ivanschitza nedugo zatim.

U samom finišu susreta Levante se očajnički branio i čuvao taj bod, Barcelona je prijetila preko Tella, a zatim i Alexisa Sancheza, ali mreža Keylora Navasa je mirovala.

Ovaj remi razveselit će madridske velikane Atletico i Real koji s Barcelonom vode veliku bitku za naslov prvaka Španjolske.

• Obrisan korisnik19.01.2014. u 22:09
    Levante zasluženo do boda, u kraju su i do pobjede mogli koliko to god čudnu zvučalo al eto i x je velika stvar.