Premiership, 22. kolo, 19.01.2014, 17:00 h
Chelsea
Chelsea 3:1 Manchester United
Manchester United

Sportnet • nedjelja, 19.01.2014.

Veliki derbi 22. kola engleske Premier lige završen je visokom i zasluženom pobjedom Chelseaja, koji je s tri pogotka raspoloženog Samuela Eto'oa svladao Manchester United i nastavio bitku za naslov prvaka. Branitelji naslova u velikim su problemima, a novim porazom u pitanje su doveli i plasman u sljedeću sezonu Lige prvaka.

Susret na Stamford Bridgeu poslužio je kao najbolji pokazatelj odnosa snaga između dvaju velikih rivala. Dok su Plavi pod vodstvom Josea Mourinha jedan od glavnih kandidata za naslov prvaka, još uvijek aktualni prvak u velikim je problemima i novim je porazom značajno pokvario izglede da sljedeće sezone izbori plasman u Ligu prvaka.

Iako je odigrao jedno od boljih poluvremena ove sezone, United se već nakon prvih 45 minuta našao u zaostatku od dva pogotka, a novi ih je šok dočekao već na početku nastavka, nakon čega usprkos utješnom pogotku Javiera Hernandeza više nije bilo povratka.

Chelsea je loše otvorio utakmicu, uz dosta pogrešaka i posjed lopte od dvadesetak posto u prvih 10 minuta, a United iz prigode Ashleyja Younga mogao već u početnim minutama doći do pogotka. Ipak, u praktički prvom izletu na polovicu Uniteda domaćin je poveo. Igrala se 17. minuta, Samuel Eto'o je prevario Phila Jonesa i uputio udarac, a lopta se odbila od noge Michaela Carricka i prevarila Davida de Geu.

Pogodak je opustio domaće nogometaše, koji su uspostavili ravnotežu u igri, no prigode je i dalje stvarao United. Ogromnu je propustio Danny Welbeck, kada je primio loptu od Adnana Januzaja i sa samo nekoliko metara pucao u Petra Čecha.

Taj se promašaj pokazao kobnim jer neposredno prije odlaska na odmor Chelsea je udvostručio prednost. Unitedova obrana nakon kornera je slabo reagirala, Gary Cahill ubacio prizemnu loptu za Eto'oa, a on iz neposredne blizine posve neometan pogodio za 2:0.

Sve upute Davida Moyesa tijekom poluvremena pale su u vodu već početkom nastavka, nakon još jedne loše reakcije Unitedove obrane. Cahill je nakon kornera neometan pucao glavom, a nakon obrane De Gee s metra udaljenosti Samuel Eto'o je kompletirao hat-trick.

Unitedov je otpor slomljen, a Chelsea osigurao tri boda, pa je i tempo utakmice znatno pao. Moyes je u igru ubacio Javiera Hernandeza, a Meksikanac potvrdio kako mu susreti protiv Chelseaja leže. Uklizao je u 78. minuti na udarac Jonesa i skrenuo ga u mrežu za 3:1.

Kad se činilo da večer Uniteda ne može završiti gore nego što jest, Nemanja Vidić je u sudačkoj nadoknadi iz frustracije na sredini terena pokosio Edena Hazarda i zaradio crveni karton. Dojam je - preoštro, sudac Phil Dowd ne bi pogriješio da se odlučio na javnu opomenu, a crveni karton umjesto toga uručio Rafaelu tek minutu kasnije, zbog vrlo opasnog uklizavanja s dvije noge. Brazilac je tako prošao s tek žutim kartonom.

Chelsea je ostao u neizvjesnoj utrci s Arsenalom i Manchester Cityjem, a Manchester United se novim porazom dodatno udaljio od mjesta koje vode u Ligi prvaka. Do kraja prijelaznog roka je još 12 dana, a sve oči usmjerene prema Davidu Moyesu, pod čijim vodstvom je United u šest mjeseci od prvaka postao - vreća za napucavanje.

• Obrisan korisnik23.01.2014. u 17:13
    samo ti gospodin skot ostani na klupi i upropasti klub da bude na nivou stoke citija
  • Obrisan korisnik21.01.2014. u 22:12
    gledao sam samo 1 poluvrijeme i mu je imao par prilika i lako je mogao voditi 2 0ali jbg nekad zabiješ nekad ne,fergi je forsirao igru preko krila moyes traži nešto drugo a nema igrače za to nešto drugo i onda igrači vuku po svome itd.treba vremena nažalost to se jedino ne može kupiti bez obzira... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik20.01.2014. u 23:58