Filip Han • nedjelja, 19.01.2014.

U nedjeljnim utakmicama 20. kola Serie A vidjeli smo neke neočekivane ishode. Napoli nije uspio pobijediti kod Bologne unatoč prednosti i igraču više, a Inter je posrnuo kod Genoe. Uvjerljiva je bila Fiorentina, a gostujuće pobjede upisali su Parma i Torino...

Lazio je doputovao kod Udinesea u najranijem nedjeljnom terminu te pobijedio unatoč manjku igrača u posljednjih pola sata igre. Domaći su poveli u utakmici u osmoj minuti nakon što je penal realizirao Di Natale. Kazneni udarac skrivio je Cavanda prekršajem na Maicosurlu za što je dobio i žuti karton. Do kraja prvog poluvremena nije bilo promjene rezultata, a stvari na terenu su se počele značajno mijenjati u 54. minuti kada je drugi žuti karton dobio Onazi.

U 62. minuti dosuđen je novi penal, ovog puta za Lazio nakon što je u šesnaestercu srušen Klose. S bijele točke zabio je Candreva. Šest minuta kasnije Udinese je opet stigao u vodstvo nakon lijepog gola Badua, no ta je prednost poništena nakon nesretnog autogola Lazzarija u 82. minuti. Lazio je uspio i preokrenuti utakmicu golom Hernanesa nakon driblinga u 90. minuti za konačnih 2:3.

Hrvati u obje momčadi utakmicu su odgledali s klupe.

Neočekivan poraz upisao je Inter kod Genoe. Milanska momčad hvata Fiorentinu na četvrtom mjestu ljestvice, a ovaj je poraz prilično narušio te planove. Genoa je slavila minimalno, jedini gol na utakmici postigao je u 83. minuti Antonelli nakon kornera.

Mateo Kovačić u igru je ušao u 21. minuti zamijenivši ozlijeđenog Alvareza. Šime Vrsaljko odigrao je cijelu utakmicu za pobjednika.

Napoli je propustio odnijeti puni plijen iz Bologne. Domaći igrači prvo su poluvrijeme završili s golom prednosti nakon što je u 37. minuti zabio Bianchi, a izjednačujući gol zabio je iz penala Higuain u 62. minuti. U 80. rezultat je preokrenuo Callejon, a činilo se i da će Inter moći mirno disati do kraja nakon što je drugi žuti karton u 84. minuti dobio Kone. Slavlje ipak nije dozvolio Bianchi koji je postavio konačnih 2:2 nakon kornera u 92. minuti susreta.

Fiorentina je bez problema uvjerljivo pobijedila Cataniju na gostovanju. Dominaciju na terenu gosti su okrunili s tri pogotka. U 25. minuti Fernandez je načeo Cataniju, tri minute poslije strijelac je postao i Matri, a on je zabio i u 41. minuti za konačnih 0:3.

Ante Rebić nije dobio priliku kod pobjednika.

Pobjedu na gostujućem travnjaku proslavila je i Parma kod Chieva. Iako su domaći prvi postigli pogodak u 15. minuti preko Paloschija, Parma se oporavila te u 27. minuti izjednačila zahvaljujući Cassanu. Prije toga priliku za izjednačenje propustio je Amauri iz penala. Parma je pobjednički pogodak zabila u posljednjim trenucima utakmice, strijelac gola bio je Lucarelli.

Tri boda kući odnosi i Torino. U gostima kod Sassuola bio je bolji s 2:0. Prvi gol zabio je u 25. minuti Immobile, a drugi pogodak djelo je Brighija tri minute nakon povratka iz svlačionica.

Minimalnu pobjedu upisala je Atalanta protiv Cagliarija zahvaljujući pogotku Bonaventure u 68. minuti utakmice.