Kristijan Musa • subota, 18.01.2014.

Otvoreno je 20. kolo talijanske nogometne Serie A. Svoje obveze u okviru ovog kola već su odradile prve dvije momčadi prvenstvene ljestvice te upisali domaće pobjede. Roma je na Olimpicu „potopila“ Livorno, dok je Juventus nešto teže apsolvirao Sampdoriju.

Roma je nakon furioznog starta u sezonu posustala u nastavku te se nalazi već na osam bodova zaostatka za vodećim Juventusom. Protiv Livorna nisu imali prava na kiks ukoliko su željeli sačuvati bilo kakve šanse za sustizanje bodovnog zaostatka za Starom Damom.

Na taj način su Rimljani i otvorili utakmicu te poveli već nakon šest minuta igre. Adem Ljajić je poslao loptu u peterac, Gervinho ju je proslijedio petom do Mattije Destra, koji ju je zakucao u gostujuću mrežu za vodstvo Vučice.

Roma je intenzivno napadala u prvom dijelu ne dopustivši gostima ni trenutka da konsolidiraju svoje redove. Točno 30 minuta nakon prvog gola postigli su onaj za udvostručenje vodstva i mirniji odlazak na odmor. Destro je prebacio loptu preko vratara Bardija, a ovog puta ju Kevin Strootman kuca u mrežu Livorna.

U nastavku se situacija nije umnogome promijenila. Roma je imala više od igre te svoju dominaciju okrunila i trećim pogotkom, koji je djelo Ljajića. Ljajić je prihvatio loptu te odmjerenim udarcem matirao Bardija za konačnih 3:0.

Tin Jedvaj je pobjedu svoje momčadi odgledao s klupe.

Juventus je nešto kasnije odradio svoju utakmicu 20. kola. U Torino je stigla Sampdoria trenera Siniše Mihajlovića. Juventus je pak mnogo bolje otvorio utakmicu te svoje prilike u dva navrata kapitalizirao pogotcima.

U 19. minuti je najprije Arturo Vidal zatresao mrežu gostiju na dodavanje Paula Pogbe, da bi samo pet minuta kasnije vodstvo udvostručio Fernando Llorente. Sampdoria je uspjela smanjiti sedam minuta prije kraja prvog dijela, a vlastitu mrežu je pogodio Andrea Barzagli.

Samo tri minute poslije nakon Reginijeve nesmotrenosti je sudac pokazao na bijelu točku, a precizan realizator kaznenog udarca bio je Arturo Vidal. Čileancu je to deseti ovosezonski pogodak u Serie A.

Manolo Gabbiadini je 20 minuta prije kraja pogodio za 3:2 i hvatanje priključka.No, Sampdoria ni nakon drugog zgoditka nije djelovala bezopasna. Naprotiv, ustrajala je u postizanju pogotka za izjednačenje, koje bi im donijelo ogromni bod iz Torina.

Međutim, Paul Pogba je osam minute kasnije spriječio takav scenarij sjajnim udarcem s 20-ak metara za konačnih 4:2 Juventusa i ostanak na distanci od osam bodova prednosti nad drugoplasiranom Romom u borbi za Scudetto.

• jeffhardy1919.01.2014. u 14:17
    A čuj ja sam jedan od onih koji uvijek traži više od ekipe za koju navija. Nije to uvijek dobro, al takav sam ja navijač. Mislim kad bi ih svi hvalili ne bi bilo potrebe za napretkom. Tako da mislim da treba i ovakvih navijača kao što sam ja.
    jeffhardy19
  • etti19.01.2014. u 10:14
    jeffhardy....reci mi ekipu koja može onemogućiti protivnika u stvaranju šansi. Pa mora i protivnik koji put opalit po golu. Roma i Napoli zajedno nisu imali toliko čistih prilika koliko ih je Sampdoria imala i sad ti sudiš samo po ovoj utakmici. Umjesto da se zavališ i uživaš u dominaciji svog... [više na forumu]
    etti
  • Obrisan korisnik19.01.2014. u 01:36
    nadam se da će juventus uspjeti zadržati pogbu jer je dečko igrač koji će obilježiti sljedećih 15 godina s potencijalom za balon d'or jednog dana...grabeljivci iz madrida, londona i pariza već vrebaju skriveni negdje u travi...jedini problem juventusa je onaj mali nizozemski kriminalac mino raiola... [više na forumu]
  • jeffhardy1919.01.2014. u 00:51
    Ne kažem ja da prime gol, ali protivnici imaju puno čistih šansi. I onda dođe bitna utakmica i prime gol. Možda sam ja prekritičan, ali sada ne mogu doć mirno sjest na 1-0 i reć to je to, ovo je praktički gotova utakmica. I Seria A ove sezone i nije baš najkvalitetnija. Ima par ekipa koje nižu... [više na forumu]
    jeffhardy19
  • etti19.01.2014. u 00:42
    Ne bih se složio s tobom. Danas su se previše opustili nakon 2-0 i zato je bilo kako je bilo, ali su u tih 12 utakmica primili ukupno 4 pogotka. Ako je to puno onda mi ne pratimo isti sport. Da su primili 15-20 rekao bih, da, istina...ovako mi nema smisla to što kažeš. U 7 od tih 12 utakmica... [više na forumu]