Bastia dobila Bordeaux, Montpellier slavio u gostima, utakmica u Marseilleu odgođena

Filip Han • subota, 18.01.2014.

U 21. kolu francuskog nogometnog prvenstva nije bilo previše uzbuđenja. Pobjede od 2:0 upisali su Lorient, Nica i Montpellier, minimalno je slavila Bastia, a remi su odigrali Rennes i Evian. Utakmica između Marseillea i Valenciennesa odgođena je zbog kiše...

Lorient je stigao do devete pozicije u ligi zahvaljujući današnjoj pobjedi protiv Guingampa. Za to su bila dovoljna dva rana pogotka u utakmici, prvi je bio djelo Jouffrea u osmoj minuti, a četiri minute kasnije strijelac je postao i Monnet-Paquet. Obojici im je asistirao Aboubakar. Do kraja utakmice nije bilo rezultatskih promjena.

Identičnu pobjedu od 2:0 upisala je Nice na domaćem travnjaku protiv Ajaccio bacivši tako goste u još veću krizu nanijevši im peti uzastopni prvenstveni poraz. Nice pobjedu može zahvaliti pogocima Brulsa u petoj minuti susreta, a drugi i posljednji pogodak zabio je u prvoj minuti sudačke nadoknade Cvitanich.

Montpellier se odmaknuo od crvene zone gostujućom pobjedom kod Sochauxa. U 20. minuti Mounier je zabio za vodstvo, a pobjedu je potvrdio Tiene u 74. minuti. Kod Sochauxa Sinkala je dobio crveni karton u 34. minuti, što je dosta olakšalo gostima.

Minimalnu pobjedu, pomalo iznenađujuće, ostvarila je Bastia protiv Bordeauxa. Jedini gol na utakmici zabio je Ba u 42. minuti što je bilo dovoljno za slavlje.

Utakmicu bez pogodaka odigrali su Rennes i Evian, a prva utakmica dana između Marseillea i Valenciennesa odgođena je zbog jake kiše.