Josip Piršljin • nedjelja, 19.01.2014.

Trebao je to biti jedan od zanimljivijih susreta 21. kola francuskog prvenstva, ali Nantes nije mogao pružiti otpor PSG-u koji mu je zabio lakih pet komada. Drugoplasirani Monaco slavio je na gostovanju kao i Lyon.

Posljednja utakmica 21. kola Ligue 1 igrala se na Parku prinčeva gdje je gostovao Nantes koji se bori za europske pozicije. Kanarinci su se nadali kako mogu do iznenađenja protiv vodeće momčadi i aktualnog prvaka, ali nisu mogli izvući niti pristojan poraz.

Parižani su slavili s 5:0 i time nastavili put prema obrani prošlogodišnjeg naslova. U desetoj minuti domaća ekipa je povela kada je strijelac bio stoper Thiago Silva, a do kraja prvog dijela Blancovi igrači su zabili još jednom, preko Ibrahimovića iz jedanaesterca.

Početkom nastavka utakmica je već bila riješena nakon što je za 3:0 zabio Thiago Motta, a potom su bitku za najboljeg strijelca prvenstva nastavili Cavani i Ibrahimović postigavši još po jedan gol. PSG i dalje ima pet bodova više od Monaca, ali Lilleu je pobjegao na plus deset.

Danijel Subašić je sačuvao svoju mrežu u Toulouseu, a njegovi su suigrači postigli dva gola. Po jedan u svakom poluvremenu i klub iz kneževine je osvojio nova tri boda kojim će ostati na pet bodova od Parižana. Najprije je gol Ahamade pogodio Kurzawa, a nakon njega i Ocampos.

Istim rezultatom Lyon je svladao Reims na njegovom stadionu Auguste Delaune II. U 25. minuti Lavove je u vodstvo doveo Lacazette, a šest minuta prije zadnjeg sučevog zvižduka precizan je bio i Fofana. Lyon je tako upisao i šestu utakmicu zaredom bez poraza, te se polako diže na ligaškoj ljestvici.