Premiership, 22. kolo, 18.01.2014, 18:30 h
Liverpool
Liverpool 2:2 Aston Villa
Aston Villa

Sportnet • subota, 18.01.2014.

Nogometaši Liverpoola nakon 22. kola Premier lige zaostajat će za vodećim Arsenalom sada već velikih osam bodova. Aston Villa je rezultatom 2:2 s Anfielda odnijela bod, a mogla je i sva tri jer gosti iz Birminghama ispustili su prednost od dva pogotka.

Liverpool je u posljednjoj subotnjoj utakmici 22. kola ispustio važne bodove u utrci za naslov prvaka, ali i onoj za mjesto među četiri najbolje momčadi, koje jamči plasman u Ligu prvaka. Aston Villa je prošle godine s Anfielda odnijela tri boda rezultatom 3:1, a niti večeras nije bila daleko od toga cilja.

Ponovno su, kao i prošle sezone, glavne uloge u redovima gostiju imali Andreas Weimann i Christian Benteke. Villa je puno bolje otvorila utakmicu, pritisnula Liverpool i kada je Ciaran Clark nakon kornera pogodio vratnicu bilo je jasno da je domaćin u problemima.

Već u sljedećem napadu, u 25. minuti, Gabriel Agbonlahor je prošao lijevom stranom, ubacio oštru loptu u peterac domaćina, gdje je uklizao Weimann i skrenuo je u mrežu za vodstvo kluba iz Birminghama.

Deset minuta kasnije situacija je za Liverpool postala još kompliciranija. Ovoga puta Agbonlahor je u ulozi asistenta, na njegov ubačaj s desne strane "zaplivao" je u prazno Simon Mignolet, a loptu dočekao Benteke i glavom pogodio za 0:2.

Kada se činilo da će Villa na odmor odnijeti veliku prednost, u sudačkoj nadoknadi prvoga dijela Liverpool je odigrao sjajnu akciju, Jordan Henderson majstorskim potezom petom uposlio Daniela Sturridgea, a engleski reprezentativac prebacio Brada Guzana.

Bio je to pogodak koji je Liverpoolu dao vjetar u leđa i nakon poluvremena Redsi su krenuli po izjednačenje. Igrala se 53. minuta kada je dotad neprimjetni Steven Gerrard dugom loptom pronašao Luisa Suareza, a Guzan srušio Urugvajca i skrivio kazneni udarac.

Udarac s bijele točke smireno je izveo Gerrard i vratio utakmicu na početak. Do potpunog preokreta ipak nije došlo, a najbliže trećem pogotku Liverpoola bio je Suarez iz slobodnog udarca u završnici utakmice.

• Hrvoje199019.01.2014. u 13:09
    uniste mi listić..al tako mi triba kad godinama ko papiga ponavljan da na njih se NE igra, i onda se naivno ovu sezonu navucen opet
    Hrvoje1990
  • Obrisan korisnik19.01.2014. u 11:39
    niti P od penala za liverpool, Suarez je odglumio holivudski. guzan ga nije ni taknuo,ovaj je samo tražio kontakt
  • Obrisan korisnik19.01.2014. u 00:30
    Liverpoolu je dovoljan plasman u LP, ali da igraju lijepo stoji, otvorena napadačka igra di se malo gubi obrana, a i vratar baš nije potpuno pouzdan, ali mislim da mogu to ostavariti.
  • Yakov18.01.2014. u 22:40
    ma kakav naslov prvaka, oni trebaju gledati da budu najmanje četvrti i vratiti se u lp, to bi bio veliki uspjeh
    Yakov
  • Obrisan korisnik18.01.2014. u 21:37
    onakvo golmanovo plivanje je nedopustivo. nažalost san o naslovu prvaka im se topi kao i moj listić iz kladare.