Premiership, 22. kolo, 18.01.2014, 13:45 h
Sunderland
Sunderland 2:2 Southampton
Southampton

Sportnet • subota, 18.01.2014.

Branič Southamptona Dejan Lovren još je jednom pronašao put do mreže u Premier ligi, ali i susret završio na neugodan način. Njegova momčad je na gostovanju u Sunderlandu ispustila prednost od dva pogotka i na kraju se morala zadovoljiti bodom, dok je hrvatski reprezentativac zbog teže ozljede travnjak napustio prije kraja utakmice.

U prvoj utakmici 22. kola engleske Premier lige Sunderland i Southampton su na Stadionu svjetlosti odigrali neodlučeno 2:2, premda su već nakon pola sata gosti imali prednost od dva pogotka, od kojih je jedan i djelo hrvatskog reprezentativca Dejana Lovrena.

Već u četvrtoj minuti domaćine je šokirao pogodak Jaya Rodrigueza, a činilo se kako će gosti odnijeti čitav plijen kada je u 31. minuti Lovren sjajno reagirao nakon udarca iz kuta i volejem pogodio donji lijevi kut Sunderlandovog gola.

Dok su gosti još slavili drugi pogodak Sunderland se vratio u igru. Već u sljedećem napadu obrana gostiju zaboravila je na Fabija Borinija, koji je primio loptu na prsa i smjestio je iza leđa Artura Boruca.

Usprkos kvalitetnijoj igri i brojnim prigodama Southampton nije uspio postići novi pogodak, koji bi vrlo vjerojatno odlučio utakmicu, a kazna je stigla 20 minuta prije kraja. Lopta je na desnoj strani stigla do Adama Johnsona, a njegov udarac uz dosta slabu reakciju Boruca odsjeo pod gredom gostujućeg gola.

Rezultat se do kraja nije mijenjao, no situacija na travnjaku za Southampton svakako jest. U vrlo kratkom razmaku gosti su ostali bez Gastona Ramireza i Dejana Lovrena. Hrvatski stoper ozlijedio se u srazu sa Stevenom Fletcherom i nakon podužeg pružanja pomoći i davanja kisika travnjak napustio na nosilima u 88. minuti.

• Obrisan korisnik18.01.2014. u 17:50
    marseille ima dobre igrače,samo im je potreban i dobar trener koji će im skupit glave. čudi me da je jedan od braće ayewa ovako loš ove sezone da su ga dali na posudbu u sochaux
  • Obrisan korisnik18.01.2014. u 17:49
    zbog kiše je odgođena tekma marseillea,šteta,ovo bi dobili pa bi se malo približili ligi prvaka
  • Obrisan korisnik18.01.2014. u 17:19
    zna li neko zašto je odgođen susret marseille vs valencienes??
  • Lovro-ZG18.01.2014. u 16:24
    a u kurac, nadam se da će se oporavit do kraja sezone...