Sportnet • subota, 18.01.2014.

Arsenal i Manchester City nastavili su utrku za naslov prvaka očekivanim pobjedama protiv Fulhama, odnosno Cardiff Cityja. Newcastle je izborio gostujuću pobjedu na Upton Parku, a hrvatski napadač Nikica Jelavić debitirao u početnom sastavu Hull Cityja, koji je minimalno poražen na gostovanju u Norwichu.

Nogometaši Arsenala i nakon 22. kola bit će vodeća momčad Premier lige jer u današnjem su gradskom derbiju s Fulhamom izborili pobjedu od 2:0, petu uzastopnu na domaćem travnjaku. Oba pogotka djelo su Santija Cazorle i oba su postignuta u drugom poluvremenu.

Arsenal je dominirao utakmicom na Emiratesu, ali je otpor Fulhama napokon slomio u 57. minuti pogotkom Cazorle, koji je samo pet minuta kasnije udarcem s dvadesetak metara i zapečatio bodove svojoj momčadi.

Posve očekivano bodove je na domaćem travnjaku upisao i Manchester City, koji je Cardiffu "utrpao" četiri pogotka i prešao granicu od stotinu pogodaka u svim natjecanjima ove sezone. Napadački najopasnija momčad lige trenutno se zaustavila na 103.

Cardiff pod vodstvom nekadašnjeg velikana Uniteda Olea Gunnara Solskjaera nije izgledao loše, no nije imao snage ni mogućnosti oduprijeti se napadačkoj moći Cityja. Gosti su prvi put loptu iz mreže izvadili već u 14. minuti nakon pogotka Edina Džeke.

Cardiff je iznenadio navijače na Etihadu u 29. minuti sjajnim pogotkom danas odličnog Craiga Noonea, koji je prošao desnom stranom, "vagnuo" Vincenta Kompanyja i zakucao loptu u bliži kut.

Ipak, bio je to tek privremeni povratak gostiju, jer četiri minute kasnije Jesus Navas je vratio prednost Cityju, a sjajni Yaya Toure nakon kombinacije sa Sergiom Aguerom u 76. minuti osigurao bodove Cityju. Isti je dvojac tek koju minutu kasnije zamijenio uloge, asistirao je Toure, a pogodio Aguero, a u sudačkoj nadoknadi nakon kornera konačnih 4:2 postavio je Frazier Campbell.

Nikica Jelavić je proteklog tjedna stavio potpis na ugovor s Hull Cityjem i već se ovoga vikenda našao u početnom sastavu za susret s Norwichem. Hrvatski reprezentativac sjajno je otvorio utakmicu i već nakon dvije minute pogodio vratnicu, no pobjedu su na kraju ipak zasluženo odnijeli gosti pogotkom Ryana Bennetta u 87. minuti. Dvije minute kasnije Hull je ostao s desetoricom, zbog drugog žutog kartona isključen je Tom Huddlestone.

Newcastle je na Upton Parku svladao West Ham s 3:1 i gurnuo Čekićare u zonu ispadanja. Yohan Cabaye u 16. i Loic Remy u 33. minuti donijeli su dva pogotka prednosti Svrakama, da bi potom Mike Williamson autogolom probudio nadu domaćinu. Newcastle je zadržao prednost sve do kraja utakmice, a tada je iz slobodnog udarca Cabaye postigao svoj drugi pogodak na utakmici i postavio konačan rezultat.

Minimalnu, ali super vrijednu pobjedu upisao je Crystal Palace i s posljednjeg mjesta lige skočio izvan zone ispadanja. Jedini pogodak djelo je Jasona Puncheona u 51. minuti.

• Obrisan korisnik19.01.2014. u 11:42
    nito ne podcjenjuje arsenal i ja čak mislim da će osvojiti ligu,ako im se neće ozlijedeiti važni pojedinci,jer im je kratka klupa..ali onaj ko pretendira na prvo mjesto,a primi 6 komada od drugoplasiranog,ne zaslužuje po meni biti prvak
  • orangecrush18.01.2014. u 18:50
    Cazorla je danas odigrao fenomenalno, a Ozilu je vrijeme da se probudi jer u zadnje vrijeme Cazorla, Wilshere i Rosicky pokazuju puno, puno više. Za pobjede u velikim utakmicama Arsenalu fali vrhunski napadač, a takvih je jako malo.
    orangecrush
  • Sensation18.01.2014. u 18:43
    i nije podcjenjivanje, nego iskustvo proteklih sezona. kao sto je schalke uvijek drugi i leverkusen uvijek otpadne tako se i o arsenalu pise..ja se ipak nadam da ce ove sezone napraviti nesto.. i drago mi je sto se jos jedan gigant vratio na scenu, i da mogu sa svima igrati..iako ih sudije jebu kao... [više na forumu]
    Sensation
  • Obrisan korisnik18.01.2014. u 18:39
    Arsenal je konstantno podcjenjivan i svatko im predviđa pad,ne razumijem samo zašto? Je da igraju loše neke velike utakmice,ali zna se d se na "malim" utakmicama liga osvaja :)