Premiership, 22. kolo, 19.01.2014, 14:30 h
Swansea City
Swansea City 1:3 Tottenham
Tottenham

Josip Tolić • nedjelja, 19.01.2014.

U prvoj od dvije nedjeljne utakmice 22. kola engleske Premier lige Tottenham je ubilježio osmu gostujuću pobjedu kod Swansea Cityja rezultatom 1:3 uz dva pogotka Emmanuela Adebayora.

Tottenham je još jednom pokazao zašto dijeli prvo mjesto s Arsenalom u konkurenciji bodova na strani. U predigri za veliki večernji derbi između Chelseaja i Manchester Uniteda Spursi su slavili 1:3 na Libertyju kod Swanseaja i makar privremeno preuzeli petu poziciju na ljestvici.

Nakon nekoliko dobrih uvodnih pokušaja domaćih nogometaša, konce igre na terenu preuzeli su izabranici Tima Sherwooda i došli u vodstvo deset minuta prije odlaska na odmor. Christian Eriksen precizno je centrirao s desnog boka, a na petercu najviše skočio Emmanuel Adebayor i glavom pogodio za vodstvo gostiju.

Sličan recept urodio je novim plodom i drugim pogotkom u velškoj mreži u devetoj minuti nastavka. Ponovno je domaća obrana popustila po desnom boku; u šesnaesterac se probio Walker i uputio oštru loptu pred gol koju je nespretno zahvatio Chico Flores i pospremio je u vlastitu mrežu za 0:2.

Nije to bio kraj noćnih mora za Labudove. Igrala se 71. minuta kada je Adebayor ponovno doživio trenutak slave na Libertyju. Kontranapad Londončana dovršio je Togoanac i tako ubilježio četvrti gol otkad je klub napustio André Villas-Boas.

Domaćini su ipak do kraja uspjeli postići počasni pogodak. Bilo je to djelo Wilfreda Bonyja, krasan volej s desetak metara udaljenosti za konačnih 1:3. Ovim porazom Swansea je ostao na 15. mjestu, tri boda iznad zone ispadanja.