Real Betis
Real Betis 0:5 Real Madrid
Real Madrid

Kristijan Musa • subota, 18.01.2014.

Madridski Real je pobjedom u Sevilli nad Betisom otvorio subotnji program 20. kola španjolske Primere. Real je utrpao pet „komada“ danskom vrataru Andersenu te se s nova tri boda bodovno izjednačio na vrhu ljestvice s Barcelonom i gradskim rivalima, Atleticom.

Nekoliko sjajnih pogodaka obilježilo je susret 20. kola španjolskog nogometnog prvenstva, koji su na stadionu Benito Villamarin u Sevilli odigrali domaći Betis i madridski Real. Momčad Carla Ancelottija je na gostovanje u Andaluziju stigla s jasnim ciljem – osvojiti tri boda za izjednačenje s vrhom lige.

Utakmica protiv Betisa ujedno je i prva utakmica Reala nakon što je njihov najbolji nogometaš, Portugalac Cristiano Ronaldo osvojio Zlatnu loptu za najboljeg igrača u 2013. godini. Da je u istom ritmu krenuo i u novoj godini dokazao je novim fantastičnim pogotkom. Naime, Ronaldo je u desetoj minuti primio pas od Angela Di Marije te uputio snažan i precizan šut sa 20-ak metara, neobranjiv za domaćeg vratara Andersena.

15 minuta kasnije Kraljevski klub je poveo s 2:0. Gareth Bale je ležerno pogodio iz slobodnog udarca, dok se Andersen nije ni pomakao s gol crte, vjerojatno zbog odlične kretnje gostujućeg igrača u živom zidu.

Do odlaska na odmor Real je uspio još jednom pogoditi mrežu domaćih. U posljednjim trenucima prvog poluvremena hrvatski reprezentativac Luka Modrić je sjajno prevario svog čuvara, predao loptu Karimu Benzemi koji je maestralno pogodio za 3:0.

Prošlo je 17 minuta nastavka kada su gosti po četvrti put na utakmici prepustili danskom vrataru „čast“ da vadi loptu iz mreže. Nakon kornera Modrića lopta se odbila do Angela Di Marije, koji je prekrasnim udarcem s oko 25 metara pogodio Betisova vrata.

U posljednjim trenucima susreta je Alvaro Morata, koji je 13 minuta prije ušao u igru pogodio za konačnih Realovih 0:5 i izjednačenje s Barcelonom i Atleticom na vrhu Primere s 50 osvojenih bodova. Akcija za posljednji pogodak Reala počela je od centaršuta Marcela, kojeg je Ronaldo pokušao zahvatiti „škaricama“, ali je samo dodirnuo loptu, toliko da dođe do mladog Morate koji ju je bez problema spremio u mrežu.

Luka Modrić je odigrao svih 90 minuta za Real te je još jednom bio jedna od glavnih pokretačkih snaga u napadima svoje momčadi. Još jednu dobru utakmicu okrunio je asistencijom za pogodak Benzeme na isteku prvog dijela.

• cameosis19.01.2014. u 16:01
    kod zadnjeg gola je marcelo kopirao asistenciju modrića za rakitića protiv španjolske 2012. godine.