Posljednja četvrtina još jednom kobna za Zadrane, Partizan slavio u KC Krešimir Ćosić

Branimir Korać • ponedjeljak, 20.01.2014.

Posljednji susret 17. kola ABA lige odigran je u Košarkaškom centru Krešimir Ćosić gdje su Zadrani ugostili momčad Partizana. Kao u već nekoliko utakmica ove sezone, Zadrani su odradili dobrih 20 minuta, ali nakon toga su sve više padali i otišli u poraz...

Već viđen scenarij kada su u pitanju zadarske utakmice. Ponovno se pokazalo kako Zadrani ne mogu izdržati visok ritam utakmice i što se utakmica više bliži kraju, momčad sve više pada. Dogodilo se to i protiv Partizana koji u KC Krešimir Ćosić nije odigrao ništa posebno, no svejedno je na kraju slavio.

Zadrane je u dobroj mjeri pokopalo i forsiranje šuta za tri poena, bez obzira što je on potpuno stao u drugom poluvremenu, plana B nije bilo i kada su gosti počeli preuzimati stvari u svoje ruke, Zadar se pokušavao vratiti dalekometnom paljbom.

Prvo poluvrijeme nije bilo loše, dapače, Zadrani su igrali s puno više energije, odlično su ušli u utakmicu pred dobro popunjenim tribinama i na odmoru su imali lijepih 35:26. Partizan je bio daleko od onog izdanja protiv CSKA što je domaćin znao iskoristiti i imati kontrolu nad rezultatom.

Međutim u drugom dijelu je došlo do priličnih problema ponajviše u organizaciji napada, dijelom i zbog problema Andrewa Lawrencea s osobnim pogreškama što je prvog razigravača Zadrana na parketu zadržalo samo 14 minuta.

S druge strane Partizan je polako hvatao priključak, serijom 7:0 na početku posljednje dionice stigao je do prednosti i Zadar je samo još jednom poveo ubačajem Sobina za 54:53 poslije čega je do kraja susreta ubacio još samo dva poena (Prostran) i Beograđani su mirno otišli do pobjede 64:56.

Zadarska trica na kraju je bila na 4/24, prednjačio je vrlo neraspoloženi Marko Šutalo koji je za 11 poena šutirao 1/3 za dva te čak 1/9 za tricu. Bolji od njega bili su Ivan Batur s 13 poena (6/13), posebno u prvom dijelu, te Josip Sobin s 11 poena (5/10) i sedam skokova.

Kod Beograđana Joffrey Lauvergne je ubacio 16 poena (4/4) uz sedam skokova, a Tarence Kinsey je dodao 14 poena (3/13), pet skokova i četiri ukradene lopte.

• Obrisan korisnik21.01.2014. u 14:45
    Jel mozes navesti ijednu situaciju od sinoc gdje je Zadar oštećen ???
  • Obrisan korisnik21.01.2014. u 06:06
    Trebaju Zadrani pobjeđivati sebi ravne klubove (MegaV u sljedećem kolu npr.). Partizan je ipak razina iznad... bez obzira na njihov umor. Domaći porazi od Igokee i Mege trebaju boliti a ne ovo. 30 minuta ravnopravno sa Partizanom je jako dobro.
  • Obrisan korisnik21.01.2014. u 01:22
    loše jako loše. već dugo od Zadra nema pomoći da se poboljša naš koeficijent i da umjesto tri kluba zaigraju četri u ABA ligi. ali mora se priznati da u ovoj ligi puno više se sudi za srbe i navlači se za iste. dok naši klubovi nemaju zaštitu sudaca kad igraju kod kuće.
  • Obrisan korisnik20.01.2014. u 23:03
    zasto ne napisu kako su pluvali kosarkase partizana ? sad ce oni njih u bg docekat i tako u krug ... sve u svemu jedna velika sramota ...i cibonu i split i zadar i sve sta su duzni lokot i u cetvrtu ligu , pa od pocetka ...ovi potrose milijun eura godisnje da bi bili zadnji !!! Strasno !
  • nestashko_nestashni20.01.2014. u 21:18