Marseille zabio četiri gola protiv Nice i ispao iz Francuskog kupa, Lille siguran

Josip Piršljin • utorak, 21.01.2014.

Prvih devet utakmica šesnaestine finala Francuskog kupa odigrano je u utorak, a od daljnjeg natjecanja oprostilo se četiri predstavnika Ligue 1. Među njima je i Marseille koji je ispao od Nice unatoč tome što je u 90 minuta zabio četiri pogotka.

Vrlo zanimljivu utakmicu prepunu pogodaka odigrali su Marseille i Nice nakon koje su se veselili gostujući nogometaši. Marseille je ispao iz još jedne utrke za trofejem ove sezone. Nakon što ga je Lyon izbacio u Liga kupu, isto je pošlo za rukom i klubu s Azurne obale u Coupe de France.

Krenulo je sve po planu za Olympique kada je u trećoj minuti zabio Gignac, ali ubrzo je izjednačila pa povela Nice preko Bosettija i Maupaya. Thauvin je poravnao na 2:2, no do kraja prvog dijela prednost gostima vraća Diawara autogolom.

Bruls je udarcem s bijele točke donio povećanje vodstva gostujućem sastavu u 51. minuti, a Gignac je drugim golom za 3:4 donio nadu Marseilleu. Ipak, sve je bilo gotovo kada je Abriel pred kraj bio precizan za 3:5, no još je Diawara smanjio na konačnih 4:5 u sudačkoj nadoknadi.

Trećeplasirana momčad Ligue 1 gostovala je kod petoligaša Iris Club de Croixa. Momčad Rene Girarda nije imala previše problema i slavila je s 3:0. U 17. minuti strijelac je bio Kjaer, a do kraja utakmice posao su dovršili Tulio de Melo i Origi.

Prvoligaši Ajaccio, Bastia i Sochaux nisu se dobro proveli. Ispali su od predstavnika Ligue 2 Caena, Lensa i Angersa. Čak će i peta francuska liga (CFA 2) imati svoj klub u osmini finala Kupa. To će biti Sete koji je izbacio četvrtoligaša Jura Sud. Rennes nije imao problema protiv Boulognea iz trećeg razreda, dok se Guingamp namučio s Concarneauom. CA Bastia je nakon jedanaesteraca bila bolja od Niorta.

Ostale utakmice šesnaestine finala Francuskog kupa na rasporedu su u srijedu i četvrtak.