Auxerre i Cannes posljednji putnici u osminu finala Kupa Francuske

Igor Šestak • petak, 24.01.2014.

U četvrtak su odigrane posljednje dvije utakmice šesnaestine finala Kupa Francuske. Auxerre je s 3:2 bio bolji od Dijona i to nakon produžetaka, dok je Cannes s minimalnih 1:0 slavio protiv Plabenneca.

Vrlo uzbudljivu utakmicu odigrali su u šesnaestini finala Kupa Francuske drugoligaši Auxerre i Dijon. Na Stade de l'Abbe Deschamps domaćin je stigao u vodstvo nakon 35 minuta igre, a strijelac je bio Ait-Ben-Idir. Igrači Auxerrea prednost su udvostručili u 64. minuti pogotkom Ntepa i činilo se kako nezaustavljivo jure prema prolasku u iduću fazu.

Međutim, Dijon je samo dvije minute kasnije vratio neizvjesnost u ovaj susret, a strijelac za 2:1 bio je Berenguer. Pritisak gostiju je urodio plodom u 82. minuti kad je Tavares poravnao rezultat i utakmica je otišla u produžetke. U posljednjoj minuti prvog produžetka Dijon je ostao s igračem manje budući da je Babit zaradio drugu javnu opomenu, a odluka o pobjedniku pala je u sudačkoj nadoknadi drugog produžetka.

Kad su se svi već pripremali za izvođenje udaraca s bijele točke, Kitambala je pronašao put do Dijonove mreže i osigurao Auxerreu nastup u osmini finala Kupa Francuske.

Svoj put uspješno je nastavio i četvrtoligaš Cannes. Nakon što je u prethodnom kolu na jedanaesterce izbacio Saint-Etienne, suparnik u osmini finala bio mu je Plabennec, također četvrtoligaš. Ključni trenutak dvoboja dogodio se u 28. minuti kad je jedini pogodak na utakmici postigao Zobiri.

Utakmice osmine finala na rasporedu su 11. i 12. veljače.