Branimir Korać • subota, 25.01.2014.

Nakon kraće stanke, susretima 18. kola nastavlja se tursko prvenstvo. U prvom subotnjem dvoboju Genclerbirligi je na svom travnjaku bio uspješniji od Rizespora s 3:1, a među strijelcima je bio i hrvatski internacionalac Ante Kulušić...

18. kolo turskog prvenstva donijelo je Genclerbirligiju važan domaći dvoboj protiv Rizespora. Rizespor se nalazi u neugodnoj situaciji sa svega tri boda više od prvog susjeda koji je u zoni ispadanja, a Genclerbirligi je nešto bolji s pet bodova više od Rizea.

Nakon ovog kola prednost se dodatno povećala čime je Genclerbirligi pobjegao onima najugroženijima i s pobjedom 3:1 se posve približio sredini ljestvice.

Domaćin nije lomio otpor Rizespora sve do početka drugog poluvremena kada je uspio postići tri gola u prvoj polovici tog razdoblja igre i riješiti pitanje pobjednika.

Prvo je već u 48. minuti Oktay Delibalta pogodio za 1:0 da bi u 63. minuti Jimmy Durmaz povisio na 2:0. Točku na i stavio je udarcem glavom hrvatski internacionalac Ante Kulušić koji je u 69. minuti odveo domaćina do teško dostižne prednosti.

Gosti su do kraja susreta uspjeli tek smanjiti rezultat i to golom Engina Baytara u 72. minuti.