Josip Tolić • utorak, 28.01.2014.

U utorak je odigrano šest utakmica 23. kola Premiershipa od kojih je ishodom najzanimljivija svakako bila remi vodećeg Arsenala na gostovanju kod Southamptona (2:2) uz igrača manje. U merseysideskom derbiju Liverpool je potopio Everton s četiri pogotka u mreži, dok se Manchester United vratio pobjedama u ogledu nad Cardiffom (2:0). Hull City Nikice Jelavića pretrpio je četvrti poraz u nizu, ovaj put kod Crystal Palacea (1:0) uz dva isključenja, jednako kao i u srazu između Norwicha i Newcastlea (0:0). Swansea je na domaćem travnjaku bio bolji od Fulhama 2:0.

Nogometaši Southamptona ponovno su pokazali zube protiv kluba iz velike četvorke engleskog nogometa. Nakon što su svladali Liverpool te remizirali s Manchester Unitedom u gostima, Saintsi su sjajnu predstavu pružili i u okršaju protiv Arsenala na St. Mary'su odigravši 2:2 u susretu 23. kola Premier lige.

Hrabra predstava izabranika Mauricija Pochettina nagrađena je u 21. minuti kada je José Fonte pogodio glavom na drugoj vratnici nakon ubačaja Shawa. Iako su se Topnici početkom nastavka vratili u igru zahvaljujući peti Oliviera Girouda, preciznom dalekometnom šutu Santija Cazorle, ali i promašajima domaćeg sastava u prvom dijelu, Soton je ipak uspio iščupati veliki bod.

Već u prvom sljedećem napadu poslije Španjolčeva pogotka proboj Jaya Rodrígueza okrunio je Adam Lallana i postavio, pokazat će se, konačnih 2:2. Neugodnu završnicu za Wengerov sastav dodatno je pogoršalo isključenje Mathieua Flaminija zbog dvonožnog starta na Schneiderlina. Arsenal je tako prekinuo seriju pobjeda koja je stala na brojci pet i može izgubiti prvo mjesto pobijede li Chelsea i(li) Manchester City u svojim susretima u srijedu.

Rezultatski je puno bolje prošao Manchester United koji se dugo vremena muči s pronalaskom forme. Novopridošlo pojačanje iz Chelseaja Juan Mata odmah je dobio priliku u prvih 11 sastava Davida Moyesa u ogledu protiv fenjeraša Cardiffa i to mu se isplatilo.

Nakon što je Robin van Persie upisao pogodak već u šestoj minuti utakmice iz popravnog pokušaja nakon grede Valencije, Španjolac je u 14. minuti nastavka proigrao Ashleyja Younga koji je majstorski izvedenim dalekometnim udarcem udvostručio vodstvo Crvenih vragova i potvrdio vrijedna tri boda svoje momčadi.

U sklopu ovog kola koje se odigrava tijekom utorka i srijede zbog obveza u FA kupu prošli vikend bio je i derby Merseysidea, okršaj velikih rivala Liverpoola i Evertona na Anfieldu. Pobjedu je odnijela domaća ekipa i to na vrlo uvjerljiv način. Steven Gerrard otvorio je golijadu u 21. minuti nakon udarca iz kuta, a na predahu je već bilo visokih 3:0 zahvaljujući kontri i sjajnom lobu Sturridgea u razmaku od samo dvije minute.

U nastavku je potpuni potop Toffeesa naznačio Luis Suárez krađom lopte i sjajnom solo-akcijom u 50. minuti, a nedugo potom Sturridge je mogao upisati i hat-trick da je iz jedanaesterca koji je izborio Sterling pogodio mrežu, a ne tribine.

Neugodan niz poraza novi sastav hrvatskog reprezentativca Nikice Jelavića produžio je i nakon gostovanja kod Crystal Palacea. Bivši napadač Evertona odigrao je svih 90 minuta za Hull City u minimalnom porazu na Selhurst Parku. Strijelac odlučujućeg pogotka bio je Jason Puncheon u 16. minuti. Da stvar bude još gora za Tigrove, u sudačkoj nadoknadi vratar Allan McGregor izgubio je živce i zaradio izravan crveni karton, pa su posljednji sučev zvižduk gosti dočekali s desetoricom.

Na jednak su način utakmicu završila oba sastava u srazu na Carrow Roadu između Norwicha i Newcastlea koji je završio bez pogodaka, no ne i bez tenzija. U 81. minuti koškanje između Loica Rémyja i Bradleyja Johnsona završilo je podmetanjem glave Newcastleova igrača, no glavni sudac odlučio je na prijevremeno tuširanje poslati obojicu.

Swansea se osladio pobjedom prvi put nakon gotovo dva mjeseca s(p)retno zabivši dva gola Fulhamu u ogledu na svom Libertyju. Jonjo Shelvey načeo je Cottagerse u 61. minuti zabivši nakon odbijene lopte, na sličan je način poentirao i Chico Flores 15 minuta prije kraja, samo s nešto manje udaljenosti.

• Obrisan korisnik29.01.2014. u 15:51
    Mata ce bit pojacanje. Rijesit se Roonya (vrhunski igrac, al odlaskom Fergia mislin da ga se nemoze obuzdat), Real M. ce sigurno iskrcat bar 50 milja. Od toga dovest Raketu i jednog vrhunskog stopera (Lovren :)
  • Obrisan korisnik29.01.2014. u 12:02
    "p.s. Soton je oštećen za penal u 85 min.,kad je Koscielny igrao rukom u 16m..."Fonte je također sam sebe napucao loptom u ruku krajem prvog poluvremena, ako ćeš već o penalima.
  • Obrisan korisnik29.01.2014. u 01:11
    Luke Shaw. Tko god ga dobije od velike četvorke dobio je jackpot. Engleska nikad nije imala moćnijeg beka. Engleski Jarni.
  • Obrisan korisnik29.01.2014. u 00:21
    Ovaj Southampton me razveselio sa svojom old school engleskom igrom duga u for ili na krila i udri,na trenutke Arsenal je izgledao kao Brescia.he he
  • Obrisan korisnik29.01.2014. u 00:17
    Dobro jedno je što se sudi u eng itd.drugo je što piše u nogometnim pravilima. Ja se slažem s gunnerom14.