Branimir Korać • petak, 31.01.2014.

Slaven Bilić je s Bešiktašom stigao do devete prvenstvene pobjede i tako se približio drugoplasiranom Galatasarayu na samo bod zaostatka. S druge strane, ovaj poraz je Ibričićevu momčad zabetonirao za dno ljestvice...

18. kolo turske Superlige Bešiktašu je donijelo domaći dvoboj protiv Erciyesspora, sastava čiji je član Senijad Ibričić, a koji je u velikoj seriji poraza i na samom dnu ljestvice.

U konačnici, nikakvog iznenađenja nije bilo, Bešiktaš je stigao do očekivane i zaslužene pobjede 3:2 iako je u završnici susreta malo zakomplicirao utakmicu dopustivši gostima dolazak od 3:0 na 3:2.

Nakon sat vremena igre činilo se kako sve ide prema planu, domaćin je vodio s visokih 3:0 golovima Fernandesa, Torea i Ozyakupa, međutim onda je krenuo gostujući povratak.

Prvo je u 68. minuti Mangane vratio nadu gostima smanjivši na 3:1 da bi u završnici Vleminckx smanjio na 3:2 i tako zakomplicirao utakmicu. Ipak, Bešiktaš je u sudačkoj nadoknadi izdržao i sačuvao prednost.

Bivši član Hajduka Senijad Ibričić igrao je do 68. minute, a njegova momčad pokušat će se pobjedom protiv Rizespora na svom travnjaku u sljedećem kolu pomaknuti s posljednje pozicije. S druge strane, Bešiktaš će u 19. kolu u goste Gaziantepsporu.