Bundesliga, 19. kolo, 31.01.2014, 20:30 h
Eintracht Braunschweig
Eintracht Braunschweig 1:2(0:1) Borussia Dortmund
Borussia Dortmund

Damir Žbulj • petak, 31.01.2014.

Na otvaranju 19. kola njemačke nogometne Bundeslige dortmundska Borussia stigla je do pobjede protiv Eintrachta u Braunschweigu, čime je prekinula svoj izuzetno negativan niz od četiri utakmice bez pobjede, uz dva poraza. Junak je bio Pierre-Emerick Aubameyang, koji je postigao oba gola za goste...

Dortmundska Borussia Jürgena Kloppa u posljednja je četiri bundesligaška dvoboja u dva navrata remizirala te u još dva navrata izgubila utakmice pa im je gostovanje kod posljednjeg Eintrachta iz Braunschweiga stiglo kao naručeno za prekid negativnog niza kakvog ne pamte godinama.

U inicijativi gostiju, domaći su imali dobru priliku u 18. minuti kada je Kessel probao glavom, no, prema očekivanju Sastav iz Dortmunda stigao je do prednosti. Bila je to fantastična akcija s nekoliko vrhunskih proigravanja, a na kraju je loptu iz neposredne blizine glavom u mrežu pospremio Pierre-Emerick Aubameyang.

Na predah se otišlo minimalnim vodstvom gostiju, koji su početkom nastavka imali veliku prigodu za povećanje prednosti. Reus se našao u situaciji ispred domaćeg vratara, ali nije uputio dobar i precizan udarac.

Benjamin Kessel ipak se upisao u listu strijelaca, kada je u 54. minuti nakon kornera poravnao na 1:1, međutim, radost domaćih navijača u Braunschweigu trajalo je kratko, samo devet minuta.

Marco Reus obavio je većinu posla, odlično je loptu prenio do suparničkog 16-erca, pronašao je slobodnog Aubameyanga na rubu kaznenog prostora, koji je matirao domaćeg čuvara mreže, za pobjedničkih 1:2 Borussije.

Imali su gosti još nekoliko prilika, Lewandowskog, Reusa i Mhitarjana, koji je pogodio vratnicu, no, mogli su u samoj završnici do poravnanja, kada je Kumbela glavom poslao loptu u okvir gola.

Ovom pobjedom sastav iz Dortmunda približio sa Bayeru na samo bod zaostatka, dok je Braunschweiga ostao čvrsto zakovan za dno bundesligaške tablice.

• Obrisan korisnik01.02.2014. u 00:09
    borussia ima dovoljno ofenzivnih i napadaca da lako moze igrat i bez one svinje lewandowskog,ja da sam trener lijepo bi mi taj gad sjedio na klupi dok ne ode u bayern,a i neznam kad je zadnji gol dao i koliko je taj gol bio vazan u stvari ako ga je i dao,bolje da igraju sa njim na tribinama.