Josip Piršljin • nedjelja, 02.02.2014.

Posljednja utakmica 19. kola Bundeslige odigrana je na Allianz Areni gdje je Bayern "pregazio" Eintracht iz Frankfurta 5:0. Guardiola je Mandžukiću dao svih 90 minuta, a hrvatski napadač je bio asistent prvog i strijelac zadnjeg pogotka. Hertha je u ranijem susretu izgubila na svom terenu od Nürnberga.

Minhenski Bayern je na Allianz Areni ugostio Eintracht iz Frankfurta i bez puno problema zabio gostima pet golova. Time je momčad Josepa Guardiole ponovno otišla na 13 bodova prednosti ispred drugoplasiranog Bayer Leverkusena.

Hrvatski napadač Mario Mandžukić ovog se puta našao u početnoj postavi Bayerna i odigrao je cijelu utakmicu u kojoj je bio vrlo aktivan, te je osim asistencije upisao i pogodak. To mu je bio 11. ovosezonski gol u Bundesligi i trenutno dijeli drugo mjesto na listi najboljih strijelaca.

Mandžukić je počeo asistencijom u 12. minuti kada je glavom spustio loptu za Götzea koji sjajnim volejem donosi domaćima 1:0. Mandžo je sudjelovao i u drugom pogotku, nakon njegovog pokušaja glavom Ribery je natrčao na odbijenu loptu i pogodio za udvostručenje vodstva.

U 67. minuti bilo je 3:0. Götze je prošao po lijevoj strani i povratnom loptom pronašao Robbena koji je zakucava pod gredu Trappa. Ubrzo je pao novi gol, Ribery je iz kornera nabacio u šesnaesterac gostiju gdje je najviši u skoku bio Dante koji pogađa za 4:0.

Mandžukić se i sam upisao u strijelce u 89. minuti. Sjurio se prema golu Trappa, lijepo se riješio čuvara i postavio konačnih 5:0. Ovo mu je bio deveti put u aktualnoj sezoni da je odigrao cijelu utakmicu za Bavarce.

U ranijoj utakmici Hertha je na svom Olimpijskom stadionu izgubila od Nürnberga 3:1. Povela je već u četvrtoj minuti preko Ramosa, ali gosti potom postižu tri gola. Jednom je strijelac bio Feulner, a dva puta Drmic.

• Obrisan korisnik03.02.2014. u 10:54
    Correct me if I'm wrong, ali ja nigdje nisam rekao da je Mandžo gotov. Da je gotov, ne bi imao 10 golova na računu (ne računajući ovaj jučer)Ali je isto tak činjenica da nije igrao na visokoj razini kao i godinu prije. Čak je i komentator na Skyu bio začuđen kad je Marija vidio kod vlastite korner... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik03.02.2014. u 08:31
    ne znam.. ovo što mandžukić radi je SF za bilo kojeg napadača na svijetu trenutno.. lik rudari cijelu utakmicu i onako usput upiše gol i asist.. ok nije klasični ''ubojica'' tipa falcao, ali pitajte npr chiellinija s kim bi rađe imao posla...
  • Obrisan korisnik03.02.2014. u 01:21
    Ocjena njemackog Bild Zeitunga: Super Mario dobio 1.
  • Obrisan korisnik03.02.2014. u 01:07
    daj ne seri....pa i ronaldo(brazilac) je imao loših tekmi i nitko nije pričao da je gotov.....a po meni je mandžo bolji od lewandowskog i to dosta, samo što glupi švabe uvijek trebaju nekog "gurua" da im prodaje nogometnu filozofijju.....guardiolini rezultati su super ali ruku na srce bayern ima... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik02.02.2014. u 21:01
    Mandzo je bestija. kad god krene od prve-zabije. I ne samo da zabije, vec i umete suparnicki zadnji red. Apsolutna mrcina od igraca i odlican napadac.