Raspucani Abdurahimi s dva gola odveo Hapoel do nove pobjede

Branimir Korać • subota, 01.02.2014.

Hapoel iz Tel Aviva je nastavio nizati pobjede te je u sklopu 20. kola izraelskog prvenstva ubilježio petu uzastopnu prvenstvenu pobjedu. Niz Hapoela poklopio se s povratkom na travnjak Besarta Abdurahimija koji je odigrao još jednu sjajnu utakmicu i bio središnje ime kod domaćina...

Otpor Ramat Hasharona u 20. kolu izraelskog prvenstva je brzo slomljen. Hapoel je u Tel Avivu potpuno dominirao susretom i stigao do glatke pobjede 3:0 riješivši sve za 15 minuta.

Nakon što je u prošlom kolu bio strijelac i iznudio kazneni udarac, član Zagreba na posudbi u Izraelu Besart Abdurahimi odigrao je još jednu odličnu utakmicu.

Ovaj put je hrvatski internacionalac bio dvostruki strijelac, postigao je prvi i treći pogodak za svoju momčad te je imao i priliku ubilježiti hat-trick, ali nije iskoristio još jednu odličnu priliku.

Abdurahimi još uvijek hvata fizičku spremnost nakon što je pauzirao zbog ozljede te je ovaj put zamijenjen u 64. minuti ponovno uz ovacije s tribina.

Strijelac drugog pogotka za Hapoel bio je izraelski reprezentativac Omer Damari.

Nakon ove pobjede Hapoel je zadržao treću poziciju na ljestvici, a u 21. kolu ga očekuje gostovanje kod imenjaka iz Acrea za koji nastupa Mirko Oremuš.