Zadar izgubio derbi začelja, Krka odnijela vrijednu pobjedu iz Višnjika

Bernard Jurišić • subota, 01.02.2014.

Košarkaši Zadra ubilježili su vrlo neugodan poraz u derbiju začelja protiv slovenske Krke. Na debiju novog trenera Ivana Sunare Zadar nije uspio pobijediti direktnog rivala za ostanak u regionalnoj ligi...

Bila je to jedna od onih utakmica koje se jednostavno moralo dobiti. Zadar je s novim trenerom Ivanom Sunarom u svojoj dvorani dočekao direktnog suparnika u borbi za opstanak Krku iz Novog Mesta i ubilježio vrlo neugodan poraz.

Slika 1 od 1.

Cijeli susret protekao je u izjednačenoj borbi i velikoj nervozi nakon koje su obje momčadi zajedno jedva prebacile 100 poena. Zadar je u prvom poluvremenu imao najviše 6 poena prednosti (33:27 u 18. minuti), koju je početkom treće četvrtine podigao na maksimalnih 37:29.

Krka je, međutim, bila strpljiva i kažnjavala zadarske promašaje koji su uslijedili, treću četvrtinu završila serijom 16:5 i u posljednji period utakmice unijela prednost 42:45.

Taj minimalan zaostatak Zadar ipak nije uspio prevaliti. U posljednju minutu ušlo se s 53:53, Klubočar je pogodio šut, Bečirovič dva bacanja i Zadru je sudbina u ovoj utakmici bila zapečaćena. Još uvijek postoji nada da nije i regionalna budućnost, no za to će Zadar u završnici sezone morati ugrabiti poneku "veliku" pobjedu.

U lošoj utakmici dvije momčadi su zajedno ispalile 38 trica, a pogodile 5 (Zadar dvije, Krka tri). Josip Sobin je bio najbolji kod Zadra s 15 poena i 13 skokova, Ive Ivanov je ubacio 13 uz 5 skokova. Kod Krke je samo Sani Bečirović bio dvoznamenkast (12 poena), Klobučar i Booker ubacili su po 9.

• Obrisan korisnik02.02.2014. u 01:05
    Sta, ali cemo zaboravit cinjenice??? NIKAD!
  • vlacng02.02.2014. u 01:04
    Ne znam kakve veze tvoj post ima sa ovim člankom. Inače, ocekivao sam pobjedu danas ali ocito da od pozitivnog soka promjene trenera nije bilo nista.