Igor Šestak • utorak, 04.02.2014.

Nogometaši Paris Saint-Germaina prvi su finalisti francuskog Liga kupa za sezonu 2013./2014. Aktualni prvaci Francuske u polufinalu su s 2:1 bili bolji od Nantesa, a oba pogotka za njih je postigao Zlatan Ibrahimović. PSG će u finalu igrati protiv Lyona ili Troyesa te pokušati doći do naslova četvrti put u povijesti ovog natjecanja.

Paris Saint-Germain je u siječnju iznenađujuće ispao iz Kupa Francuske od Montpelliera, a iskupljenje je tražio u Liga kupu. Do polufinala je stigao preko Bordeauxa, a posljednja prepreka na putu do finala bio mu je Nantes. Parižani su na stadion La Beaujoire stigli kao vodeća momčad Ligue 1, dok je domaćin trenutačno na osmom mjestu zahvaljujući nešto slabijim rezultatima u posljednje vrijeme.

Laurent Blanc nije želio kalkulirati sa sastavom i od prve minute na teren je poslao svoje najjače adute. To mu se isplatilo već u petoj minuti kad je Zlatan Ibrahimović fantastičnim potezom doveo PSG u vodstvo. Domaći vratar Riou loše je ispucao loptu, a Šveđanin ju je iz prve nezaustavljivo poslao u Nantesovu mrežu.

Gosti su sjajno odradili prvu polovicu prvog dijela i pravo je čudo da nisu postigli još koji pogodak. Nantes se nakon pola sata igre napokon pribrao, a na poluvrijeme se otišlo se rezultatom 0:1. U nastavku momčadi nisu lako dolazile do prilika. Igralo se čvrsto, na momente i grubo, a promjena rezultata nije bilo sve do ulaska u posljednjih deset minuta.

U 81. minuti Gakpe je centrirao i pronašao Veigneaua na drugoj vratnici. Branič se dobro snašao i pospremio loptu u mrežu gostiju na veliko veselje domaćih navijača. Činilo se kako utakmica ide prema produžecima, no s time se nije složio Ibrahimović. U posljednjoj minuti domaća je obrana zaboravila na njega prilikom centaršuta Lucasa s desne strane i Šveđanin je postigao pogodak glavom vrijedan prolaska u finale.

Parižani će protivnika doznati u srijedu, kad je na rasporedu drugo polufinale između Lyona i Troyesa, a u finalu će 19. travnja tražiti put do osvajanja četvrtog Liga kupa u svojoj povijesti.