Josip Piršljin • srijeda, 05.02.2014.

Poznati su finalisti francuskog Liga kupa nakon što je u drugom polufinalu Lyon na svom stadionu pobijedio Troyes. Drugoligaš je pružio solidan otpor, ali je na kraju ipak poražen 2:1.

U utorak je PSG izborio finale Coupea de la Ligue pobjedom protiv Nantesa, a sada je isto pošlo za rukom i nogometašima Lyona. Na Gerlandu su ugostili 11. momčad druge francuske lige Troyes i nešto teže od očekivanog pobijedili rezultatom 2:1.

Momčad Remija Gardea vrlo je dobro otvorila utakmicu i do prvog pogotka došla je već nakon petnaestak minuta igre. Za 1:0 strijelac je bio Lacazette, a ubrzo je povećano vodstvo. U 27. minuti novi pogodak za Lavove postigao je Gomis, no rezultat se još jednom promijenio u prvom poluvremenu.

Nogometaši drugoligaša se nisu olako predali, te su deset minuta prije kraja prvog dijela zabili gol za 2:1. Mrežu Lopesa zatresao je Brazilac Thiago Xavier. S tim se rezultatom otišlo na odmor, a u nastavku susreta više nije bilo golova niti na jednoj strani, premda su gosti u nekoliko navrata opasno zaprijetili.

Lyon će tako imati priliku osvojiti drugi Liga kup u svojoj povijesti. Finale je na rasporedu 19. travnja protiv Ibrahimovićevog PSG-a, a utakmica će se odigrati u Parizu na nacionalnom stadionu St. Denis.