Serija Himkija nastavljena i u Kazahstanu, Popović održava dobru formu

Branimir Korać • subota, 08.02.2014.

Košarkaši Himkija i dalje nižu pobjede u svim natjecanjima u kojima sudjeluju. U novom susretu VTB lige gostovali su u Kazahstanu kod Astane i upisali visoku pobjedu 91:69...

Od sredine listopada prošle godine Himki ne zna za poraz. Upisao je 26 uzastopnih pobjeda igrajući paralelno u VTB ligi i u Eurokupu, a zaustavila ga nije niti Astana. Momčad Aleksandra Trifunovića nije imala nikakve šanse.

Konačnih 91:69 dovoljno pokazuje kakav je bio odnos snaga na terenu, a u nijednom trenutku Astana nije bila niti blizu niti je zaprijetila odličnim gostima.

Himki je upisao čak 30 asistencija i tako izjednačio pet najbolji učinak u povijesti VTB lige te je ubacio čak 18 trica iz 37 pokušaja i puno jače momčadi od Astane u takvoj utakmici ne bi imale šanse.

Već na početku druge četvrtine Himki je pobjegao na 27:11, domaćin se uspio vratiti na rub dvoznamenkastog rezultata krajem prvog poluvremena, ali dugih 20 minuta s tri uzastopne trice otvara Sergej Monja i priči je tu bio kraj.

S po 19 poena najučinkovitiji kod pobjednika bili su Petteri Koponen (7/11, trica 5/9) i Sergej Monja (7/15, trica 5/8, sedam skokova) dok je vrlo kvalitetnu utakmicu odigrao i Marko Popović koji je za 23 minute ubacio 14 poena (1/1 za dva, 4/8 za tri) uz šest asistencija i četiri ukradene lopte. Krešimir Lončar je za 12 minuta dodao dva poena (1/2 za dva) uz pet osobnih pogrešaka.

U sastavu Astane nije bilo Andrije Žižića, a najbolji su bili Janis Blums s 21 poenom (5/11) te s po 11 poena David Simon (4/9, šest skokova) i Dmitrij Klimov (3/5).

• Obrisan korisnik09.02.2014. u 06:51
    15-0 u superjakoj VTB ligi i 13-1 u Eurokupu !! 28-1 ukupno ove sezone. To je na razini Realovog rezultata. Kurtinaitis radi čuda. Koponen je preuzeo uzde ekipe od lani fantastičnog Planinića, Pop se uklopio odlično, a Augustine eksplodirao. Stvarno su iznenađenje .