Coupe de France: Četvrtoligaš izbacio Montpellier, Lille prošao nakon penala

Filip Han • utorak, 11.02.2014.

Utakmice osmine finala Francuskog kupa donijele su pobjede Angersa nad Bastijom, te Lillea nad Caenom. Veliko iznenađenje bila je pobjeda četvrtoligaša Cannesa protiv Montpelliera koji nije uspio dati ni gol...

Utakmice osmine finala Francuskog kupa počele su iznenađenjem i velikom pobjedom malog kluba. Montpellier je doputovao u Cannes na utakmicu protiv istoimenog četvrtoligaša koji nije trebao biti prevelika prepreka nakon što je u prošloj fazi Montpellier izbacio PSG. 90 minuta utakmice ipak je dalo neodlučen ishod, te se otišlo u produžetke. U trenucima kada se činilo da će pobjednika odlučiti jedanaesterci, točnije u 119. minuti, zabio je Zobiri i Cannesu osigurao prolaz dalje.

U isto vrijeme kada je prvoligaška Bastia igrala utakmicu protiv Toulousea, Bastia iz francuske druge lige susrela se s Angersom, još jednim drugoligašem. Bastia je povela u ovoj utakmici golom Mbaa u 31. minuti. Nedugo nakon odmora, u 57. minuti izjednačio je Ayari.

Bastia se dovela u probleme kada je u 66. minuti izravni crveni karton dobio Camara. Gosti su ipak uspjeli održati izjednačen rezultat do kraja utakmice, te se moralo otići u produžetke. U 105. minuti činilo se kako bi oslabljena Bastia mogla i pobijediti, svoj drugi gol zabio je Mba, no već minutu kasnije rezultat je u egal vratio Diers. U drugom produžetku Batsia nije mogla napraviti ništa više, a za brojniji Angers zabio je u 113. minuti Yattara, te u 117. minuti Blayac za konačnih 4:2.

Posljednja utakmica dana, ona između Lillea i Caena, otišla je do jedanaesteraca nakon kojih je slavio prvoligaš. Caen je u prvom poluvremenu stekao prednost od dva gola, oba je zabio Koita, prvi u 14. minuti, drugi 15 minuta kasnije. Do poluvremena Rodelin je uspio smanjiti zaostatak.

Sve do 77. minute nije bilo promjene rezultata, a tada je Delaplace zabio za izjednačenje. Već šest minuta poslije Roux je doveo Lille do preokreta i vodstva. Caen je ipak imao sreće, te je zahvaljujući autogolu Rodelina u 92. minuti dobio priliku za izboriti pobjedu u produžecima. U dodatnih pola sata igre nije bilo golova, pa je pobjednik odlučen nakon izvedenih jedanaesteraca u kojima je Lille slavio ukupnim rezultatom 6:5, nakon što je prvi penal u drugoj seriji za Caen promašio Autret.