Branimir Korać • srijeda, 12.02.2014.

Kao što je Fiorentina nadoknadila zaostatak iz prvog polufinalnog dvoboja protiv Udinesea, isto je napravio i Napoli u dvoboju protiv Rome. Uzvrat Napolija i Rome nije bio toliko neizvjestan do samog kraja kao onaj u Firenzi jer je Napoli glavninu posla obavio već u prvih 50 minuta...

Roma će zasigurno žaliti za propuštenim prilikama iz prvog poluvremena kada je u nekoliko navrata mogla doći do pogotka, ali nije. Domaćin je to znalački kaznio i već na početku drugog poluvremena obavio najveći dio posla na putu do finala.

Tin Jedvaj na jednoj i Josip Radošević na drugoj strani cijeli su susret odgledali s klupe i promatrali promašaje Ljajića, Destra i Gervinha u prvom dijelu susreta koji su mogli odvesti Romu do prednosti.

Ono što nije uspjelo njima, uspjelo je u 33. minuti Joseu Callejonu. Maggio je lijepo centrirao na rub peterca, a Callejon je zaboravljen od rimske obrane glavom zakucao loptu u mrežu.

Na početku drugog poluvremena sve je riješeno. Napoli je u samo pet minuta postigao dva pogotka i stavio pred Romu pretešku zadaću.

Prvo je nakon kornera za domaćina Gonzalo Higuain uspio doći do prostora i glavom također s pet metara povisiti na 2:0 da bi vrlo brzo nakon toga Jorginho izbjegao zaleđe nakon sjajno podvaljene lopte Driesa Mertensa i povisio na 3:0.

U nastavku susreta Roma je uspjela doći do pogotka preko Kevina Strootmana, no dosuđeno je zaleđe i pogodak je poništen, a Strootman je zbog dva žuta kartona napustio teren.

Finalni dvoboj između Fiorentine i Napolija na rasporedu je 3. svibnja.