Lens u 93. minuti izjednačio i na produžetke izbacio Lyon iz Kupa

Josip Piršljin • četvrtak, 13.02.2014.

Odigrana je i posljednja utakmica osmine finala Francuskog kupa. Lyon je na svom terenu imao vodstvo do 93. minute, no tada je Lens poravnao i kasnije izborio pobjedu u produžecima.

Nakon što je izborio nastup u finalu Liga kupa, Lyon je ispao iz Coupea de France. Ugostio je na Gerlandu trećeplasiranog drugoligaša Lens i imao pobjedu u rukama, no sve je pošlo po zlu za domaću momčad pred sami kraj utakmice.

Momčad Remija Gardea do početnog je vodstva došla dosta rano. U devetoj je minuti Portugalac Miguel Lopes ubacio u gostujući šesnaesterac, a pred vratima Areole dobro se snašao Briand i glavom poslao loptu u mrežu.

Do nove promjene rezultata čekalo se skroz do treće minute sudačke nadoknade. Tada je gostujućoj ekipi dosuđen jedanaesterac, a s bijele je točke precizan bio Valdivia, te je utakmica otišla u produžetke.

Samo četiri minute u prvom produžetku trebalo je Lensu da postigne novi pogodak. Na ubačaj iz kornera najviši u skoku bio je Gbamin koji je donio prednost svojoj momčadi, a rezultat 1:2 održao se do kraja. Lens će u četvrtfinalu igrati protiv drugoplasirane ekipe Ligue 1 Monaca.