Kristijan Musa • petak, 14.02.2014.

Barcelona je nastavila svoj stopostotni učinak u Top 16 fazi Eurolige. Na svom parketu su slavili s deset pogodaka razlike protiv Armani Milana sa 16 poena Ante Tomića. Nešto ranije je moskovski CSKA na krilima Krstića svladao istanbulski Galatasaray sa 74:71 i izjednačio se s madridskim Realom i Maccabijem iz Tel Aviva u euroligaškoj skupini F.

Skupina E

Barcelona je uspjela stići do šeste pobjede iz isto toliko odigranih susreta Top 16 faze košarkaške Eurolige. Nakon što su gosti iz Milana velikim dijelom bili u vodstvu Barcelona je u posljednjoj dionici stigla do preokreta i pobjede od deset pogodaka razlike (80:70) u Blaugrani.

Domaći nisu najbolje ušli u utakmicu te su dopustili Armani Milanu da diktira tempo utakmice. Talijani su igrali čvrstu i agresivnu obranu, koja ih je vodila do 15:12 nakon prvih deset minuta. Igra u drugoj dionici je bila nešto lepršavija, Barcelona je pogađala veliki broj poena nakon tranzicije, dok im šut za tri poena nije bio baš najbolji.

Milano je u drugo poluvrijeme prebacio dva poena prednosti te je još jednom dionicom kvalitetne obrane zadržao vodstvo. Domaći su užasno krenuli u treću četvrtinu, a prvih šest poena momčadi Xaviera Pascuala u trećem periodu postigao je hrvatski reprezentativni centar Ante Tomić, iza kojega je još jedna jako dobra predstava u dresu španjolskog košarkaškog giganta.

Barcelona je ispravila šut za tri ulaskom u posljednjih deset minuta. Četirima uzastopnim tricama su domaći došli do preokreta, dok Milanu nije pomogla ni eksplozija Keitha Langforda, koji je ubacio 11 od 18 poena Talijana u posljednjoj četvrtini. S druge strane je Brad Oleson 15 od svojih 17 ubačaja zabilježio u četvrtoj dionici. Pored njega važne koševe zabili su Marcelinho Huertas te Boštjan Nachbar.

Brad Oleson je bio prva violina Barcelone sa svojih 17 postignutih poena, Ante Tomić je dodao 16 poena (7/10 iz igre, 2/3 slobodna) uz četiri skoka, dok osim navedene dvojice nitko od igrača nije prešao granicu od deset poena. Najbliži je bio Marcelinho sa svojih devet ubačaja.

Mario Hezonja proveo je svih 40 minuta na klupi.

Keith Langford je predvodio redove poraženih s 18 poena, Samardo Samuels je ubacio 14 poena uz šest skokova, dok je Curtis Jerrells dodao 12 poena. Daniel Hackett je ubacio devet poena uz prilično loš šut 4/13. Milano je trenutno na omjeru 3-3, ali i dalje s dobrim izgledima za naredni krug natjecanja.

Rezultat:
Barcelona – Armani Milano 80:70

Skupina F

Nešto ranije su u Istanbulu snage odmjerili Galatasaray i moskovski CSKA. Moskovljani su na pogon sjajnog Nenada Krstića bolje krenuli u utakmicu te kreirali pristojno vodstvo nakon samo par minuta igre. No, domaći su pod aranžmanom Portorikanca Arroya smanjili na dva poena razlike nakon prvih deset minuta.

U drugoj dionici se igralo nešto opuštenije te su gosti u nastavak prenijeli +3. Galatasaray je zaigrao bolje u trećem periodu te na krilima šuterski raspoloženog Endera Arslana svoju sjajnu igru kapitalizirali s vodstvom, koje su prenijeli u posljednjih deset minuta.

No, gotovo pola četvrte dionice je prošlo, a domaći nisu zabili niti jedan poen. Istovremeno su Moskovljani pobjegli na +8 te su Turci činili sve, kako bi i to uspjeli sustići. Probudio se Carlos Arroyo te s pet vezanih poena učinio utakmicu neizvjesnijom, no polovično odrađena bacanja Viktora Hrjapa presudila su pobjednika. Do kraja utakmice domaći su imali priliku tricom izboriti produžetak. Akcija nije išla očekivanim smjerom te je Pops Mensah-Bonsu šutirao tricu – i nije pogodio.

Nenad Krstić bio je apsolutno najbolji pojedinac u redovima CSKA. U pobjedu gostiju 74:71 Krstić je ubacio 24 poena, pratio ga je Kyle Hines s 11 poena i isto toliko skokova, dok je Micov dodao deset ubačaja.

Ender Arslan je predvodio domaće s 19 poena, Arroyo je dodao 16 poena i devet asistencija, a Mensah-Bonsu po 12 poena i skokova. CSKA se izjednačio s Realom i Maccabijem s omjerom 5-1, dok je Galatasaray inkasirao i četvrti poraz u drugom euroligaškom krugu.

• Obrisan korisnik15.02.2014. u 07:53
    Barcu je izvukao Oleson ludim šutevima u zadnjoj ćetvrtini. Tomić opet jako dobar. Milano ima senzacionalnu ekipu i mjesto mu je u 4F. Puno bolje igraju od npr. Fenera i Unicaje. Stvarno ih je gušt gledati.
  • pikepiletina15.02.2014. u 02:47
    na highlightsima nema ni A od Ante Tomića. ni jedan jedini potez.