Tofasu poraz u završnici, Stipčevićevih deset poena

Branimir Korać • subota, 15.02.2014.

U 18. kolu turskog prvenstva Tofas je gostovao kod Selcuka u Konyiji i upisao poraz 70:67. Ovom pobjedom domaćin se pomaknuo iz ugrožene zone dok je Tofas ostao u sredini ljestvice...

Subota nije donijela neke velike dvoboje u turskom košarkaškom prvenstvu, a nama je najzanimljiviji bio onaj između Selcuka i Tofasa zbog nastupa Roka Stipčevića. Momčad čiji dres nosi hrvatski reprezentativac na kraju je poražena 70:67.

Selcuk je očajnički tražio pobjedu kako bi se barem malo odmaknuo od najugroženije zone i do nje je i stigao vodio je najvećim dijelom susreta te je zasluženo i slavio.

Već na poluvremenu domaćin je imao 12 poena viška, u drugom dijelu je Tofas uspio smanjiti zaostatak, ali nije uspio napraviti preokret.

Iskusni Troy De Vries bio je najbolji pojedinac kod pobjednika s 19 poena (7/12) dok je Yunus Akcay dodao 11 poena (3/9). Kod Tofasa Serhat Cetin je bio najistaknutiji s 19 poena (8/13) i šest asistencija, Stipčević je za 28 minuta dodao deset poena (1/2 za dva, 2/7 za tri) uz četiri skoka, a Chinemelu Elonu je uhvatio 13 skokova.