Sportnet • subota, 15.02.2014.

Nogometašima Chelseaja nije uspjelo dvaput u kratkom roku svladati Manchester City na Etihadu. U utakmici osmine finala FA kupa svijetlo-plavi su na Etihadu lakše od očekivanog nadigrali goste iz Londona s 2:0. Među osam najboljih prošao je i branitelj trofeja Wigan, koji je slavio kod premierligaša Cardiffa, dok je Lovrenov Southampton poražen u Sunderlandu.

Premda su nedavno u prvenstvenoj utakmici izborili pobjedu od 1:0 i postali prva momčad koja je ove sezone Manchester Cityju nanijela poraz na Etihadu, nogometaši Chelseaja u večerašnjoj su utakmici osmine finala FA kupa bili po svim pokazateljima podređen protivnik.

City je neočekivanom lakoćom prošao teškog suparnika rezultatom 2:0, a domaće je u vodstvo nakon samo 16 minuta igre doveo Stevan Jovetić i to nakon što je u prethodnom napadu zatresao gredu.

Chelseajev recept iz prvenstva nije uspijevao tijekom čitavih 90 minuta, pa niti nastavak nije donio posebnu opasnost od strane gostiju. Umjesto povratka Londončana, u 67. minuti dupli pas izveli su David Silva i povratnik u momčad Cityja Samir Nasri, kojemu nije bilo teško skrenuti loptu u praznu mrežu.

Manuel Pellegrini sigurno će biti zadovoljan lakom pobjedom svog sastava, kojeg sredinom tjedna čeka možda i najveće iskušenje sezone - susret Lige prvaka s Barcelonom.

U ranijem terminu mjesto među osam najboljih izborio je i branitelj naslova pobjednika iz prošle godine, danas drugoligaš Wigan. Chris McCann je doveo goste u vodstvo u 18. minuti, no Frazier Campbell izjednačio je nepunih deset minuta kasnije. Prolaz gostima pet minuta prije odmora donio je Ben Watson sjajnim udarcem s dvadesetak metara.

Dejan Lovren i dalje nije u konkurenciji za momčad Southamptona, koja je danas na gostovanju u Sunderlandu završila svoj put u FA kupu. Minimalnu pobjedu domaćinu donio je Craig Gardner, pa je Sunderland osim plasmana u finale Capital One kupa ostao u igri za još jedan ovosezonski trofej.

Susret između Sheffield Wednesdayja i Charltona odgođen je zbog kišom natopljenog travnjaka, a datum odigravanja utakmice bit će objavljen naknadno.

• Obrisan korisnik16.02.2014. u 13:23
    Kao što sam rekao i nakon prvenstvene utakmice prije dva tjedna, nije tada Chelsea odigrao toliko dobro, koliko je City u toj utakmici bio loš, pogotovo defenzivno. A ova utakmica je samo dokaz toga.
  • Obrisan korisnik16.02.2014. u 13:02
    ulazak Jovetića u formu i Nasria mogo bi prevagnuti za City u borbi za naslov
  • Obrisan korisnik16.02.2014. u 11:03
    yaya opet najbolji ,a jovetić pokazuje kvalitet dostojan velikog kluba .jedva čekam ligu prvaka
  • Obrisan korisnik15.02.2014. u 22:20