Levante
Levante 1:0 Almería
Almería

Branimir Korać • subota, 15.02.2014.

Serijom dobrih rezultata u posljednje vrijeme Levante se približio pozicijama koje vode u Europu, a novu pobjedu ostvario je na svom stadionu protiv Almerije. Slavio je s minimalnih 1:0 uz još jednom vrlo zapažen nastup vratara Keylora Navasa...

Nakon velike pobjede protiv madridskog Atletica 2:0 u prošlom kolu, Almeria je gostovala kod Levantea, no tu je ostala kratkih rukava. Domaćin je odnio minimalnu pobjedu 1:0 i tako došao do sedme pozicije na ljestvici, svega pet bodova od šeste pozicije koja vodi u Europu.

Mogli su igrači Almerije biti nezadovoljni nakon susreta. Imali su ponešto prilika, a najveću u sudačkoj nadoknadi kada je Oscar Diaz iz voleja krasno opalio, ali je fantastični vratar Levantea Keylor Navas upisao još bolju obranu.

U prvom poluvremenu bilo je malo pravih prilika na obje strane, no Jonathan Zongo na jednoj te David Barral na drugoj strani ipak su imali mogućnost dovesti svoje momčadi do prednosti.

Trenutak odluke dogodio se u 62. minuti kada je Barral iz teške pozicije zakačio loptu i iz prve pogodio mrežu gola gostiju.

Gosti su krenuli po izjednačenje, Zongo još jednom nije imao sreće, ovaj put je pogodio vratnicu, a zatim je Navas spašavao domaćina u trenucima „panike“ u sudačkoj nadoknadi.