Atlético Madrid
Atlético Madrid 3:0 Valladolid
Valladolid

Branimir Korać • subota, 15.02.2014.

Dva neuspjeha protiv gradskog rivala Reala te poraz na gostovanju kod Almerije nisu uzdrmali madridski Atletico. Momčad Diega Simeonea vratila se na pobjedničke staze svladavši na Vicente Calderonu momčad Real Valladolida s glatkih 3:0...

24. kolo španjolskog prvenstva otvoreno je susretom Atletico Madrida i Real Valladolida. Atletico je na Vicente Calderonu tražio pobjedu pod svaku cijenu kako ne bi izgubio korak s Real Madridom i Barcelonom u borbi za naslov prvaka, ali i kako bi se vratio na pobjednički put poslije dva poraza od Reala u Kupu kralja i onog prvenstvenog protiv Almerije.

Vrlo motivirano domaćin je ušao u utakmicu i do pogotka je stigao već u drugoj minuti. Dosuđen je slobodni udarac malo iskosa s 20-ak metara koji je brzo izveo Gabi, vratio loptu na rub 16 metara do Raula Garcije koji iz prve pogađa za 1:0.

Već u četvrtoj minuti Valladolid je nokautiran. Raul Garcia je poslao dugačku loptu prema Diegu Costi koji je vidio da je vratar gostiju Marino napustio mrežu te ga je vrhunski prebacio i povisio na 2:0.

Nakon dva brza gola, Atletico je primirio igru i lakoćom kontrolirao rezultat do kraja prvog poluvremena bez nekih velikih prijetnji s obje strane.

U drugom dijelu Valladolid se pokušao malo otvoriti i krenuti u hvatanje zaostatka, no dosta je griješio i teško ulazio u priliku. Atletico je u 65. minuti imao priliku povesti i 3:0, no pokušaj Marija Suareza nakon kornera zaustavila je vratnica.

Deset minuta kasnije ipak domaćin dolazi do trećeg pogotka. Nakon kornera Diega najviši u skoku bio je Diego Godin koji glavom šalje lopte u mrežu i privodi utakmicu kraju.

Nije to bila baš najbolja predstava Atletica, ali svakako je bila puno bolja nego protiv Almerije i dovoljna za pobjedu protiv nekonkretnog Valladolida.

• Obrisan korisnik16.02.2014. u 11:16
    imam neki osječaj da će ih Milan proći.Iako u formi igledaju loše nekakav krompir padne i pada Atletico.Milanu je liga prvaka jedina šansa da spase već izgubljenu sezonu
  • Colchoneros15.02.2014. u 19:06
    S pol snage riješen Valladolid, dva rana i laka pogotka odredila su utakmicu! Sad je na redu Milan, nadam se pozitivnom rezultatu i prolasku u sljedeću rundu LP.