MAXtv Prva liga, 22. kolo, 15.02.2014, 17:00 h, Zagreb, stadion u Maksimiru, gledatelja: 3.500

Ante Dubravac • subota, 15.02.2014.

U sklopu 22. kola MAXtv Prve lige nogometaši Dinama su na svom stadionu dočekali Split. Iako su gosti poveli preko Kvesića s dva pogotka Dinamu je pobjedu osigurao Fernandes.

Henri Belle
46'
5
Branko Vrgoč
77'
13
Ivan Jukić
88'
Stanko Mršić

Nakon što su u zaostalom susretu slavili u Puli protiv Istre nogometaši Dinama su u prvom domaćem susretu nakon zimske stanke dočekali Split koji je u prošlom kolu poražen od Hajduka rezultatom 2:1.

Od početka susreta Dinamo je preuzeo inicijativu, a prvo ozbiljniju priliku domaćini su imali u 12. minuti kada je Soudani iskoristio pogrešku gostujuće obrane i pucao s ruba šesnaesterca, ali je Vuković zaustavio taj pokušaj. Već u idućem napadu uzvratio je Bagarić međutim Ježina je spreman.

Bio je to samo uvod u vodstvo gostiju. Nakon centaršuta s lijeve strane lopta je došla do Kvesića koji iz blizine neobranjivo pogađa za 1:0. Desetak minuta trajala je zbunjenost u redovima aktualnog prvaka, a onda se Fernandes dobro snašao u gostujućem šesnaestercu i lijepo pogodio za 1:1.

U 36. minuti još je jednom iz daljine pokušao Soudani, ali rezultatske promijene nije bilo pa se na odmor otišlo s rezultatom 1:1.

Dinamo je odlučno krenuo u nastavak s željom da što prije dođe do preokreta i to je domaćim igračima uspjelo već u 53. minuti kada je Fernandes s dvadesetak metara neobranjivo pogodio za 2:1. Dvije minute kasnije Čop je krenuo sam prema Vukovići, ali obrana gostiju uspijeva loptu odbiti u korner.

Nakon drugog gola Dinamo je potpuno umrtvio igru i mirno kontrolirao utakmicu, a Zoran Mamić je pokušao do trećeg pogotka doći uvođenjem Alena Halilovića i Fatosa Beqiraja.

Veliku priliku za izjednačenje propustio je u 74. minuti Bagarić koji s pet metara šalje loptu preko gola. U samoj završnici odličnu priliku je propustio Soudani međutim novoga pogotka nije bilo.

• maxi16.02.2014. u 03:12
    zalila je momcad cibalije jednom, onaj nesudjeni penal pri rezultatu 2:1 za dinamo, bilo prije 4,5 godina al opet svejedno obmanjujes javnost
    maxi
  • Torca-Dubrava15.02.2014. u 21:17
    ....obvezno....Kovač mora pozvati Halilovića ....ipak je on nosioc igre u prvaku države..... ....
    Torca-Dubrava
  • Mithrandir15.02.2014. u 21:07
    dinamo ima taktički nediscipliniranu skupinu igrača (koja još uvijek nije momčad). Svaki ubačaj u kazneni prostor je pola gola za protivnika. Strašno porazna zadnja linija i defanziva općenito. Sve to i dalje izgleda neozbiljno kao i u prvom dijelu sezone, za nekog tko bi htio igrati kvalitetan... [više na forumu]