Villarreal 0:2 Celta Vigo
Celta Vigo

Celta slavila u susretu s pola sata prekida u Villarrealu

Branimir Korać • nedjelja, 16.02.2014.

Posljednji susret subotnjeg programa 24. kola španjolskog prvenstva igran je i nije dovršen na vrijeme u Villarrealu gdje je istoimeni domaćin ugostio Celtu. Celta je vodila 1:0 kada je susret prekinut zbog pirotehnike, nastavljen je nakon pola sata pauze, a gosti su i povećali prednost...

Zbog neuobičajene slike na španjolskim travnjacima na pola sata prekinut je dvoboj između Villarreala i Celte. Igrala se 86. minuta, Celta je vodila 1:0, kada je na travnjak ubačena pirotehnička naprava, vrlo brzo su gledatelji i akteri napustili stadion, a susret je prekinut.

Ipak, nakon pola sata čekanja kada se „zrak očistio“, susret je nastavljen, a Celta je čak i povećala prednost.

Inače, utakmica nije donijela previše uzbuđenja, Villarreal je bio neočekivano „sterilan“ i teško je stvarao konkretne prilike. Gosti iz Celte nalaze se u neugodnoj situaciji i borili su se svom snagom za bodove. Na kraju su za takav pristup nagrađeni pobjedom.

Domaćin je dosta pucao prema golu Celte, ali realizacija je izostala i kazna je stigla u završnici susreta.

Prvo je u 83. minuti Orellana doveo Celtu u vodstvo i nagovijestio kako bi mogli doći do tri vrijedna boda.

Baš u trenucima kada je domaćin pokušavao doći do poravnanja, dogodio se već spomenuti prekid, a po povratku na travnjak Celta je povećala prednost. U 90. minuti Nolito je iz slobodnog udarca povisio na 2:0 i donio Celti velika tri boda.